ماه مبارک رمضان ، ماه بندگی خدا و به تعبیری ماه دگرگونی حال روحانی ماست.مومنان در این ماه آنقدر به خدا نزدیک میگردند که در پایان ماه با تزرع میگوییم ، ((خداحافظ ای ماه عزیز که من به تو مشرف شدم)) و به گونه ای از پایان این ماه مبارک ناراحت هستیم.اهمیت عبادات در این ماه بسیار زیاد است و مورد تاکید بسیاری از ائمه قرار گرفته است.تیم سراج ۸ در طی این ماه عزیز به نشر اعمال مخصوص هر روز از ماه رمضان می پردازد. امروز هم با اعمال نماز و دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان در خدمت شما هستیم.باشد که در پایان ماه از آنچه انجام داده ایم خشنود باشیم.

 

نماز و دعای روز هجدهم

نماز و دعای روز هجدهم

دعای روز هجدهم ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسْحارِهِ ونوّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ وخُذْ بِکُلّ أعْضائی الی اتّباعِ آثارِهِ بِنورِکَ یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین.

خدایا آگاهم کن در آن برای برکات سحرهایش و روشن کن در آن دلم را به پرتو انوارش و بکار به همه اعضایم به پیروی آثارش، به نور خودت، ای روشنی بخش دل‌های حق شناسان

نماز روز هجدهم ماه رمضان

برای شب هجدهم ماه مبارک رمضان چهار رکعت نماز مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت پس از خواندن سوره حمد، خواندن بیست و پنج مرتبه سوره کوثر مورد تاکید است.

از امام علی علیه السلام روایت شده است:

أَنَّهُ سَأَلَهُ عَنْ فَضْلِ شَهْرِ رَمَضَانَ وَ عَنْ فَضْلِ الصَّلَاهِ فِیهِ فَقَالَ مَنْ صَلَّی فِی اللَّیْلَهِ ثَمَانَ عَشْرَهَ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ- أَرْبَعَ رَکَعَاتٍ یَقْرَأُ فِی کُلِّ رَکْعَهٍ الْحَمْدَ مَرَّهً وَ إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ خَمْساً وَ عِشْرِینَ مَرَّهً لَمْ یَخْرُجْ مِنَ الدُّنْیَا حَتَّی یُبَشِّرَهُ مَلَکُ الْمَوْتِ- بِأَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ رَاضٍ عَنْهُ غَیْرُ غَضْبَان‏

که از فضائل ماه رمضان فضائل نماز در آن از ایشان سوال شد. ایشان فرمودند هر کس در شب هجدهم ماه رمضان چهار رکعت نماز بخواند در هر رکعت حمد یکبار و سوره کوثر بیست و پنج بار، از دنیا نرود تا اینکه فرشته مرگ به او بشارت بدهد که خداوند عز و جل از او راضی است و خشمگین نیست.

 

نیت نماز:نماز شب هجدهم ماه رمضان

وقت نماز:از بعد اذان مغرب تا قبل از اذان صبح

نکته:کلیه ی نماز های مستحبی را میتوان نشسته نیز خواند.

امیدواریم طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.