اجرای طرح محله محور جلسات خانگی قرآن در گیلان

0
806

به گزارش سراج۸ امیرحجت مرادی، مسئول جامعه فرهنگی قرآنی عصر در گیلان از اجرای طرح شهید جوزانی به همت جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان خبر داد.مسئول جامعه فرهنگی قرآنی عصر در گیلان در گفتگو با پایگاه خبری سراج۸ اظهار داشت:طرح شهید جوزانی در قالب حمایت از جلسات و فعالیت های قرآنی مناطق محروم با اولویت مساجد در سطح کشور از جمله گیلان در حال اجرا است.

امیر حجت مرادی - مسئول کارگروه قرآن
امیر حجت مرادی – مسئول کارگروه قرآن

وی با اشاره به اهمیت فعالیت های قرآنی مسجد محور گفت: در این مرحله ۳۲ مسجد در سطح استان گیلان با اولویت مناطق محروم توسط رابطین قرآن شهرستانی کارگروه قرآن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شناسایی شده اند و تعداد ۵۰۰ جلد قرآن کریم بین این مساجد توزیع گردیده است.

مسئول کارگروه قرآن جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی  در ادامه با اشاره به مراحل این طرح در گیلان اظهار داشت:حمایت های معنوی و محتوایی از برنامه ها و فعالیت های قرآنی مساجد مناطق محروم گیلان اولویت ما در اجرای طرح شهید جوزانی در گیلان است .

مرادی برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مربیان و شرکت کنندگان در جلسات قرآن مساجد تحت پوشش طرح شهید جوزانی را از دیگر برنامه های این طرح دانست و گفت: توانمند سازی امامان مساجد در حوزه آموزش و فعالیت های قرآنی از برنامه های کارگروه قرآن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان است که با توجه به شرایط بهداشتی کشور به شکل مجازی و حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مسئول جامعه فرهنگی قرآنی عصر در گیلان با اشاره پویش جلسات خانگی قرآن نیز گفت: این پویش نیز همزمان با ماه مبارک رمضان در گیلان در حال اجرا است که البته با توجه به شرایط فعلی بهداشتی استان به صورت جلسات خانوادگی و مجازی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح محله محوری در گیلان که با همراهی مجامع تخصصی جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است افزود ۱۱۰ محله در سطح استان گیلان به عنوان محلات هدف در مرحله نخست این طرح شناسایی و برنامه ریزی شده اند و در تمام این محلات بنا است جلسات قرآن با محوریت جلسات خانگی و نیز تقویت حلقه های قرآنی مساجد محله با رعایت شیوه نامه های بهداشتی راه اندازی گردد.

مسئول جامعه فرهنگی قرآنی عصر در گیلان از راه اندازی پویش جلسات خانگی قرآن در گیلان  همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد و خاطر نشان کرد: شرایط کرونایی این اجازه را می‌دهد که این جلسات به‌صورت خانوادگی برگزار شده و فرمایش پیامبر(ص) «نَوّرُوا بُیُوتَکُمْ بِتِلَاوَهِ الْقُرْآنِ» محقق شود.

وی گفت: برای هم‌افزایی و تعامل بیشتر میان جلسات در صورت تمایل، افراد می‌توانند جلسه خانگی خود را در سامانه www.jkqk.ir ثبت کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

87 − = 80