مرتضی هاشمی نسب، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری نور الزهرا(سلام الله علیها) مسجد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) بندر آستارا با بیان اینکه برنامه های این کانون با هدف تبیین فلسفه عاشورا و قیام حضرت امام حسین (عليه السلام) و 72 تن از یاران باوفایش در بین مردم به ویژه نوجوانان و جوانان برگزار می شود گفت: نهضت عاشورا مملو از عبرت‌های تاریخی است که توجه به آن از وقوع بسیاری انحراف‌ها جلوگیری می کند.

وی افزود: کانون فرهنگی و هنری نور الزهرا(سلام الله علیها) بندر آستارا همزمان با فرا رسیدن ماه قیام و خون، برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را تدارک دیده است.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری نور الزهرا(سلام الله علیها) بندر آستارا تصریح کرد: قرائت قرآن مجلسی، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی با موضوع اهداف قیام سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) و شبهات وهابیت و پذیرایی از عزاداران از برنامه‌های این کانون در ماه محرم است.

این مقام مسئول فرهنگی اضافه کرد: این کانون به مناسبت ماه محرم پرچم‌های عزای امام حسین(علیه السلام) و 72 تن از یاران باوفایش را در معابر منتهی به کانون فرهنگی و هنری مسجد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) نصب کرده و زنجییر زنی به مداحی کربلایی حیدرعلی مطابقی از دیگر برنامه های این کانون در ماه محرم است.

هاشمی نسب برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی و تعزیه خوانی روز عاشورا را از برنامه های مهم این کانون در ماه محرم برشمرد و گفت: همزمان با روز تاسوعای حسینی دسته عزاداری این مسجد با حضور در مزار شهدای شهرستان ضمن تجدید بیعت با شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی به زنجیرزنی می پردازند.