شب دوم مراسم عزاداری بعد از نماز مغرب و عشاء و قرائت قرآن با سخنرانی حجت الاسلام محمد بشارتی پیرامون ارزش و فواید خدمتگزاری به امام حسین علیه السلام و زائران و عزادارانش برگزار گردید.

ایشان نمونه هایی از خدمت به زوار امام حسین علیه السلام توسط مردم عراق و کرامات امام حسین علیه السلام برای آنها را ذکر نمودند. حجت الاسلام بشارتی همچنین به تفاوت بین نذر ایرانی ها و عراقی ها اشاره کردند و افزودند ما اول حاجت می گیریم بعد نذری می دهیم و خدمت می کنیم ولی آنها اول خدمت می کنند و بعد حاجت خود را طلب می کنند.

در ادامه زیارت عاشورا توسط برادران میثم محمدی پور و صفری قرائت شد.

همچنین برادر رامین حقیقت طلب به نوحه سرایی و مداحی پرداختند. پس از روضه خوانی و سینه زنی، حجت الاسلام والمسلمین صفوی بیاناتی پیرامون ایمان و اهمیت محبت در کنار معرفت ایراد داشتند:

حقیقت ایمان متشکل از دو بعد و دستگاه اساسی معرفتی و عقلی (فهمیدن) و هم جنبه گرایشی و عاطفی (چشیدن) دارد. هم اهل ایمان به حق و هم اهل ایمان به باطل در کنار محبت فهم و معرفتی وجود دارد چه این درک درست باشد چه نادرست. بدون داشتن درکی از یک پدیده میل و گرایش و محبتی به آن ایجاد نمی شود. اما با رسیدن به معرفت بدون احساس ایمان کامل نیست.  آنچه باعث تحولات عظیم و تصمیم های بزرگ و هنر زندگی مومنانه است، دل و احساس و حرکات عاشقانه مومنانه است.

مراسم شب دوم محرم مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن مراسم شب دوم محرم مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن مراسم شب دوم محرم مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن مراسم شب دوم محرم مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن مراسم شب دوم محرم مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن مراسم شب دوم محرم مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن