حجت الاسلام مهدی حسن زاده مدیر مجموعه فرهنگی رهپویان معروف به عنوان تنها تشکل تخصصی و مردمی در عرصه احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کشور با اشاره به اینکه هجمه ها درباره اسیدپاشی زمانی صورت می گیرد که طرح امر به معروف در مجلس پس از سال ها مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: جای تعجب بیشتر این است که دولت که خود را مجری قانون اساسی می داند و اصل هشتم که درباره امربه معروف می باشد هم یکی از مهمترین اصل های قانون اساسی است به جای اینکه در جهت تدوین راهکارهای اجرایی این قانون تلاش کنند چوپ لای چرخ تصویب آن می گذارند.

وی افزود: در سال های تدوین قانون اساسی هم این فرضیه الهی مورد اهتمام مجلس خبرگان تدوین قانون اساسی قرار گرفته است و اصل هشتم این قانون به صراحت به امر به معروف پرداخته و به تدوین قانون های اجرایی آن تاکید شده و جالب است که این اتفاق در روزهایی می افتد که پس از۳۵سال زمان از تدوین قانون اساسی و ۹سال فراموشی و خاک خوردن طرح راهکارهای اجرایی امر به معروف در مجلس، نمایندگان به دنبال تصویب و اجرایی شدن این طرح هستند.

حسن زاده گفت: این مهم همواره موردتاکید امام عظیم الشان ما بوده و رهبر معظم انقلاب هم این فریضه را شیرین ترین تعامل اجتماعی می دانند. در ادبیات دینی ما هم فریضه امر به معروف و نهی از منکر واجبی است که حتی از جهاد در راه خدا، حج، خمس، زکات و… بالاتر است و امام باقر(علیه السلام) می فرمایند «فریضه‌ عظیمه بها تقام الفرائض» بزرگترین واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر است و تمام واجبات الهی اقامه شان وابسته به اقامه این فریضه است.

۱۳۹۳۰۶۳۱۱۳۵۰۳۹۳۵۱۳۶۸۶۵۷۴

مدیر مجموعه تخصصی رهپویان معروف با ابزار تعجب از این رویکرد که دولت در حالی که خود را مجری قانون اساسی می داند و این اصل هم یکی از مهمترین اصل های قانون اساسی است و به جای اینکه در جهت تدوین راهکارهای اجرایی این قانون تلاش کنند چوپ لای چرخ تصویب آن می گذارند، گفت: من واقعا تاسف خوردم وقتی سخنان آقای مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور را درباره این قانون دیدم و نگران بودم که خدای ناکرده این شبهه در نمایندگان مجلس اثر کند و این قانون با چالش مواجه شود و به تاخیر بیفتد. اما الحمدلله برخی استوانه های مجلس نسبت به این شبهه پاسخ دادند و موضع گیری کردند.

وی افزود: از خود رئیس جمهور توقع بود این شبهه معاون پارلمانی خود را پاسخ بدهد اما متاسفانه خود ایشان هم در زنجان سخنانی را گفتند که نقدهای جدی به سخنانشان وارد است.

حسن زاده بدون برنامه ریزی دانستن این اسید پاشی در اصفهان را خام اندیشی دانست و افزود: ما یادمان نرفته است در دوران مفتضح اصلاحات، تجدیدنظرطلبان از تمام توانشان برای لجن پراکنی علیه باورهای دینی استفاده کردند. بسیاری از روزنامه در آن دوران به تصریح رهبر فرزانه پایگاه دشمن بودند. یادمان نرفته است اینان چه قدر آیات قرآن درباره قصاص و جهاد و امر به معروف و… را زیر سوال برند. در همان زمان آیات امر به معروف را مصداق خشونت طلبی معرفی می کردند. الان هم می بینیم خیلی از افراد تجدید نظر طلب در بدنه دولت رخنه کردند و در همان مسیر غلط علیه باورهای دینی هجمه می کنند.

۱۳۹۳۰۶۳۱۱۳۵۰۳۹۴۴۵۳۶۸۶۵۷۴

این مبلغ و سخنران مذهبی گفت: وظیفه دستگاه های امنیتی و قضائی این است که به جد ریشه یابی و حتما نتایج آن را به صورت شفاف اطلاع رسانی کنند. رسانه های جبهه فرهنگی انقلاب این حرکات را که در در جهت لجن مال کردن و لگدمال کردن فریضه امر به معروف است را تبیین کنند.

وی در انتها اضافه کرد: مجموعه فرهنگی رهپویان معروف تنها تشکل تخصصی و مردمی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است. برخی تشکل های دیگر مثل جنبش حیا وجود دارند که در خصوص حجاب مشغول به فعالیتند اما ما دایره امر به معروف را گسترده تر از حجاب می دانیم و خدا توفیق داده است که در سلسله نشست های تخصصی، فضای مجازی، چاپ و نشر و… سعی در این داشته ایم که اعلام کنیم اگر این فریضه می خواهد تبدیل به فرهنگ شود باید نخبگان فکری به این موضوع ورود کنند. تاکنون ۶۵هزار نفر در سراسر کشور در این راستا شناسایی شده اند. ما بر این باوریم که با اقدامات غیرعقلانی فریضه امر به معروف احیاء نمی شود.
منبع:قاصد نیوز