محسن حامدی، دبیر کارگاه شعر و مداحی اولین اجتماع بزرگ مداحان، شاعران و مدیران هیئت های استان گیلان با اشاره به اهداف برپایی این کارگاه گفت: در این کارگاه به دنبال شناسایی ذاکرین و شاعران اهل بیت در استان و توانمندسازی آنها در بعد فنی و تخصصی بودیم.

وی در ادامه هم افزایی و آشنایی ذاکرین و شاعران استان را از دیگر اهداف این اجتماع بر شمرد و گفت: این کارگاه توسط استاد سید مهدی حسینی، از شاعران و ذاکران اهل بیت و یکی از متخصصین این حوزه در کشور اجرا شد. استاد حسینی یکی از کسانی هستند که نقش موثری در شعر مذهبی و آئینی کشور داشتند و شاگردان فراوانی از جمله اقای سید حمید برقعی را پرورش دادند و در حال حاضر برخی از افراد صاحب نظر در حوزه مداحی و شعر آئینی از ایشان مشورت می گیرند.

حامدی استقبال شرکت کنندگان در کارگاه را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: حضور آقای حسینی فرصت مغتنمی برای همه شاعران و ذاکران آئینی استان بود تا بتوانند از محضر ایشان استفاده کنند.

حامدی پیرامون برنامه های آتی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان برای شاعران و ذاکران این استان گفت: به دنبال استمرار این کارگاه ها و جلسات در سطح استان هستیم. ما به دنبال آن هستیم که نیازهای این حوزه را بشناسیم، خلأها را پیدا کنیم و بر اساس این نیازها و خلأها به تدوین برنامه های آتی بپردازیم.

حامدی از برگزاری کارگاه های تخصصی به شکل محدود و با حضور اساتید گیلانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: همه آموزش ها به صورت مکتو در اختیار اعضاء و همراهان این حرکت قرار خواهد گرفت.

حامدی در پایان این گفتگو با اشاره به اهمیت تشکیلات و ضرورت هم افزایی در جهت افزایش میزان اثرگذاری فعالیت های جبهه فرهنگی انقلاب گفت: کسانی که در مقابل جبهه حق فعالیت می کنند، خیلی راحت دور هم جمع می شوند و خیلی از سلیقه های مختلف را برای اهدافشان تحمل می کنند، در حالی که این مرام باید مرام مومنین باشد، در این برنامه یکی از اهداف ما این بود که بتوانیم این فرهنگ را در جمع خودمان راه بیاندازیم.