امیرحجت مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی استان گیلان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اعلام این خبر گفت: طرح صحیح‌خوانی قرآن که امسال برای اولین بار از سوی سازمان دارالقرآن الکریم طراحی شده است شامل مجموعه سه دوره روخوانی یا قرائت سطح یک، روان‌خوانی یا قرائت سطح دو و فصیح‌خوانی در قالب یک دوره آموزشی است که از طریق سازمان دارالقرآن به اتحادیه گیلان واگذار شده است.

وی ادامه داد: تاکنون حدود سه هزار نفر در مؤسسات و خانه‌های قرآن شهری و روستایی ثبت‌ نام کرده‌اند که این دوره به مدت ۸۰ ساعت در قالب ۴۰ جلسه در حال برگزاری‌ است.

مرادی بیان کرد: این طرح که ویژه بانوان و آقایان از مقطع ابتدایی و هشت سال به بالا است، از ابتدای تابستان امسال شروع شده و تا پایان سال‌ جاری ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی استان گیلان اظهار کرد: مقرر شده است در سطح استان ۱۲ هزار نفر در طول یکسال در طرح صحیح‌خوانی قرآن آموزش ببینند.

برگزاری آزمون پایانی طرح قرآنی ۱۴۴۸ با حضور ۲۰۹۴ نفر

وی همچنین خبر از برپایی آزمون پایانی طرح قرآنی ۱۴۴۸ با حضور دو هزار و ۹۴ نفر در سطح استان خبر داد و تأکید کرد: این طرح با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی کشور، ۱۴ شهریورماه، ساعت ۹ همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

مرادی با اشاره بر اینکه سهمیه این استان هزار و ۹۶۰ نفر بوده است اما به دلیل استقبال خوبی که انجام شد، افراد بیشتری را ثبت‌ نام کرده‌ایم، یادآور شد: مؤسسات و خانه‌های قرآن شهری و روستایی که کلاس‌های طرح ۱۴۴۸ را برگزار کرده‌اند و بالای ۲۰ نفر شرکت‌کننده داشته‌اند، حوزه امتحانی می‌شوند و آزمون‌ها در آن مراکز و مکان‌ها برگزار می‌شود.