حجت‌الاسلام سعید مهدوی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی 13 آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: امسال 13 آبان ماه مصادف با عاشورای حسینی (ع) است.

وی بر برگزاری سنتی عزاداری‌ها در ایام محرم تاکید کرد و افزود: عزدارای‌ها در 13 آبان ماه باید به صورت سنتی برگزار شود و فضای محیطی با توجه به روز ملی استکبارستیزی تغییر پیدا می‌کند.

مهدوی دشمن اصلی ملت ایران را آمریکا خواند و بیان کرد: مبارزه دانشجویان با آمریکا و رژیم طاغوت در 13 آبان ماه باید بیشتر جلوه پیدا کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان به شهادت دانشجویان ایرانی در تظاهرات مقابل معاون رئیس جمهور آمریکا در رژیم طاغوت اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت مجامع دانشگاهی و دانشجویان در 13 آبان ماه حائز اهمیت است.

وی حرکت هیئت‌های عزاداری در 13 آبان ماه امسال را با استفاده از روحیه ظلم‌ستیزی دانست و تصریح کرد: فضاسازی محیطی 13 آبان ماه باید در راستای تجلیل از شهدای دانشجو و دانش‌آموز باشد.

مهدوی با بیان اینکه مدیون خون شهدای 13 آبان ماه هستیم، اظهار کرد: 13 آبان ماه انتقال مفهوم ضد استکباری به نسل امروز در جامعه است و برای این موضوع باید سرمایه‌گذاری شود.

این مسئول به تقدیم شهدا برای بازیابی هویت اسلامی ایرانی در 13 آبان ماه اشاره کرد و یادآور شد: مسلمان ایرانی ضد ستم، فساد و استکبار است و این موضوع را برای خود افتخار می‌داند.

13 آبان آینه تکرار روز عاشوراست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور 13 آبان را آینه تکرار روز عاشورا عنوان کرد و گفت: بررسی آموزه‌های اسلامی در روز ملی استکبارستیزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری تقارن 13 آبان ماه با عاشورای حسینی (ع) را یادآور درس بزرگ شرف و آزادگی امام حسین (ع) دانست و بیان کرد: تطبیق قیام امام حسین (ع) با استکبارستیزی در الگو گرفتن نسل امروز تاثیرگذار است.

وی آمریکا را شیطان بزرگ خواند و تصریح کرد: امسال در 13 آبان ماه مردم ایران پیام امام حسین (ع) را به جهان کفر اعلام می‌کنند.