بسیجی زنده یاد شهیده انیس نوری در ششم خرداد سال ۱۳۳۶در روستای مازودره اشکورات رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر در خانواده ای مستضعف و متدین دیده به جهان گشود. و در دامن پاک مادر و آغوش پر مهر پدر بزگوارش دوران کودکی را در طبیعت زیبای اشکورات سپری نمود.

انیس با اینکه یک دختر روستایی بود ولی همت والا و هوش خوبی که داشت توانست تا کلاس ششم ابتدائی (قدیم) تحصیل نماید. او بسیار موًدب و مومنه و محجبه بود و در سال ۱۳۵۴ با یکی از هم ولایتی هایش ازدواج کرد و ثمره ازدواج وی دو فرزند، پسر و دختر می باشد که هم اینک به مدارج علمی بالایی دست یافتند و دخترش فوق تخصص پوست و زیبایی در تهران بسر می برد. شهیده انیس نوری بعد از ازدواج به دلیل شغل همسرش راهی تهران شد و در دیار غربت روح و جان خود را با برپایی جلسات وعظ و قرآن در منزل کوچک مسکونی اش، صیقل می داد و تسلی پیدا می کرد.

 او که از مکتب اسلام و زندگی حضرت فاطمه الزهرا(س) الگو گرفته بود علاوه بر برپایی کلاس قرآن در منزلش، با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نیز بیکار ننشست و با همت والای خود در ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ با جمع آوری کمکهای مردم نقش موًثری ایفاء نمود و مشوق همسرش نیز در ارائه خدمات به جامعه و مردم بود در ایام ماه مبارک رمضان سال ۶۱ که اوج ترور توسط سر سپردگان به آمریکای جهانخوار(منافقین) بود و انیس که به اتفاق همسر و دو فرزند ۵ و۴ ساله اش در حالیکه پس از پهن کردن سفره افطاری منتظر صدای موًذن بودند ناگهان درهجوم ناجوانمردانه ی منافقین کوردل به منزلشان، انیس در آن افطار با لب تشنه بسان ۷۲ شهید کربلا و با تیر منافقین کور دل واز خدا بی خبر شربت شهادت نوشید و سند دیگری در تاریخ، بر پلیدی دیو صفتان شرک و نفاق و مدعیان دروغین حامی خلق شد.

انیس در سن ۲۵ سالگی به دیار جاویدان حق کوچ کرد.

روح مطهرش شاد و همنشین با بی بی دو عالم باد.