به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، محمدحسین قدیری ابیانه شامگاه دوشنبه در همایش «امت و ولایت» با محور بصیرت 9 دی در مسجد امام حسین (ع) این شهرستان اظهار کرد: ترفند دشمن در فتنه پس از انتخابات 88 یک ترفند نرم خطرساز بود.

وی با بیان اینکه ناتوانی نظامی دشمنان علیه ایران در دوران هشت سال جنگ تحمیلی به آنها اثبات شده بود، تصریح کرد: جنگ نرم فرهنگی و نفوذی دشمنان در ایران پس از ناکامی در جنگ نظامی هشت ساله دفاع مقدس آغاز شد.

*درایت رهبری و هوشیاری ملت رمز موفقیت ایران در فتنه 88 بود

سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا، درایت رهبری و  هوشیاری ملت را رمز موفقیت کشور در مقابل فتنه 88 دانست.

وی با تصریح بر اینکه ولایت فقیه و رهنمودهای رهبری یک شاخص مهم در شرایط حساس اجتماعی و سیاسی است، متذکر شد: رهبری بدون هوشیاری و اتحاد ملی و جمعی کارساز نیست.

قدیری‌ابیانه به قدرت نظامی کنونی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: روزگاری صهیونیسم در مقابل هیچ کشوری قدرت مانور نظامی نداشت.اکنون با تمام قدرت و توانمندی نظامی خود هنوز حریف قدری در برابر ایران و حزب‌الله لبنان نیست.

کارشناس عالی وزارت امور خارجه کشور تصریح کرد: در بین ملت ایران و حزب‌الله لبنان نیرویی به نام «ایمان» وجود دارد که تمام ترفندهای شوم دشمنان را پایمال می‌کند.

*تفرقه‌افکنی در صفوف ملی هدف دشمنان در فتنه 88 بود

وی هدف دشمن در دوران فتنه 88 را تفرقه‌افکنی دانست و بیان کرد: این اقدام دشمنان با نفوذ در صفوف ملی انجام شد.

قدیری‌ابیانه گفت: تفرقه‌افکنی فتنه 88 توسط سران فتنه در چند کشور دیگر نیز انجام شده بود که البته به جز ایران در تمام آن کشورها موفقیت‌آمیز بود. راهبرد غرب علیه ایران همواره ناموفق بوده است.

*ضعف مدیریتی موسوی به مرور زمان تشدید شد/شباهت موسوی به بنی‌صدر در تصاحب قدرت

سفیر اسبق ایران در مکزیک با بیان اینکه مردم در دوران انتخابات ریاست جمهوری 88 درباره موسوی اعتقادهای متعددی داشتند، گفت: برخی اعتقاد داشتند که موسوی از همان زمان گذشته و ابتدا دارای افکار خرابی بود.

وی اضافه کرد: اختلافات و ضعف در حوزه کاری موسوی از گذشته تاکنون کم نبود اما این روند به مرور زمان تشدید شد.

قدیری‌ابیانه، قدرت را از نشانه‌های تغییر و تحولات روحی انسان برشمرد.

وی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی زمان و هزینه‌های زیادی را برای براندازی نظام صرف کرده‌اند، متذکر شد: رهبری به خوبی از نقشه راه دشمنان علیه نظام باخبر بوده و ملت را به بیداری و هوشیاری فرا می‌خوانند. مردم ایران علاوه بر اعتماد، به رهبر خود اعتقاد دارند.

وی با تصریح بر اینکه دشمنان همواره به دنبال تصاحب افراد دارای جایگاه و سمت در بدنه نظام جمهوری اسلامی هستند، اذعان کرد: دشمنان با استفاده از قدرت، جایگاه و محبوبیت افراد خودفروخته نظام به نفوذ خود در بین مردم اضافه می‌کنند.

کارشناس عالی وزارت امور خارجه کشور به دوران بنی‌صدر و شباهت اقدام‌های وی به موسوی اشاره کرد و گفت: موسوی  نیز مانند بنی‌صدر شیفته قدرت و مال دنیا بود و فریب دشمنان را خورد.

وی بنی‌صدر را یکی از اصحاب لانه جاسوسی خواند و اضافه کرد: بنی‌صدر تنها به خاطر شیفتگی به قدرت و ماندگاری در آن همراهی با منافقان نظام را پذیرفت.

قدیری‌ابیانه به قدرت هشت ساله موسوی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: طعم خوش قدرت، موسوی را به چاله کشاند. پول‌هایی که موسوی در سال‌های اخیر بابت طراحی و نقاشی‌های بی‌ارزش خود دریافت می‌کرد بسیار گزاف و غیر قابل تصور بود.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا، متذکر شد: تردید در حضور خاتمی و موسوی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری تنها اطمینان در حمایت غرب از آنها بود.موسوی منتظر بود تا حامیان خارجی و غربی حمایت خودشان را از وی اعلام کنند تا با خیال آسوده‌تری وارد میدان شود.

این کارشناس با تأکید بر اینکه پول‌های حرام هویت و روحیه آدمی را عوض می‌کند، متذکر شد: موسوی نیز مانند بنی‌صدر خود را ارزان فروخت.

وی با اشاره به سخنرانی‌های موسوی در دوران نامزدی انتخابات ریاست جمهوری 88 گفت: موسوی با ورود به عرصه انتخاباتی گفت «من یک نامزد انتخاباتی هستم و با احمدی‌نژاد مخالفم».

*احمدی‌نژاد دارای روحیه دیکتاتوری بود

قدیری‌ابیانه، احمدی‌نژاد را شخصی با روحیه دیکتاتوری خواند و افزود: احمدی‌نژاد رئیس جمهوری بود که از مجلس، قانون و رهبری حرف‌شنویی نداشت.

وی اضافه کرد: نقطه ضعف احمدی‌نژاد در تمکین نکردنش از قانون و رهبری بود.

مشاور عالی وزارت امور خارجه کشور، تقلب در رأی مردم را یک ادعای بی‌اساس خواند و گفت: تفاوت رأی موسوی با احمدی‌نژاد بیش از 11 میلیون بود که اساس شعار تقلب را ادعایی پوچ جلوه می‌داد.

وی احمدی‌نژاد را منتخب ملت و رئیس جمهور قانونی ملت ایران در سال 88 اعلام کرد.

قدیری‌ابیانه به هشت سال دوران خدمت خاتمی به عنوان ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: خاتمی در این دوران به جای پرداختن به امور اجرایی کشور به مباحث حاشیه‌ای و … پرداخت.

وی ادعای تقلب اصحاب فتنه را بی‌منطق دانست و تأکید کرد: آنها جامعیت و جمهوریت ایران اسلامی را زیر پا گذاشتند.

*شعار بی‌اساس تقلب در آرای انتخاباتی کودتا در برابر حق مردم است/همسر و دختر هاشمی عوامل دامن زدن به آشوب فتنه‌گران

کارشناس مسائل سیاسی، شعار تقلب انتخابات اصحاب فتنه سبز را سرپوشی برای آشکار نشدن شکست آنها دانست و یادآور شد: خاتمی به خوبی می‌دانست که ادعای باز پس‌گیری 11 میلیون رأی به نفع موسوی کذب و غیر واقع است.

وی تصریح کرد: کسی که بداند امکان تقلب میلیونی در انتخابات وجود ندارد اما شعار تقلب سر دهد در واقع در مقابل حق مردم کودتا کرده است.

قدیری‌ابیانه، آشوب‌افکنی در روز عاشورا، به لبه پرتگاه رساندن نظام و خیانت به انقلاب و رهبری را جرمی نابخشودنی خواند.

وی دختر و همسر هاشمی رفسنجانی را از افراد دامن زدن در آشوب و واقعه 88 برشمرد و افزود: فائزه هاشمی در بین فتنه‌گران حاضر می‌شد و حضورش را بهانه‌ای برای گرفتن ساندویچ عنوان می‌کرد.

کارشناس عالی وزارت امور خارجه کشور بیان کرد: همسر هاشمی در هنگام رأی دادن فریاد زد که «مردم اگر موسوی رأی نیاورد به خیابان‌ها بریزید».

وی با تصریح بر اینکه وزارت خارجه کشور برای نخستین بار در دوران شعارهای انتخاباتی فتنه‌گران لیست تمام صندوق‌های اخذ رأی کشور را اعلام کرد، ادامه داد: این کارشکنی در ادعای تقلب باقی نمی‌گذاشت.

*احمدی‌نژاد مشایی را به منفعت ملت ترجیح داد/نوک نقد اصلاح طلبان به طرف احمدی‌نژاد است

قدیری‌ابیانه، تمام نقدهای کنونی اصلاح‌طلبان را متوجه احمدی‌نژاد دانست و گفت: احمدی‌نژاد فردی کم خطا نبود.

وی یادآور شد: احمدی‌نژاد مشایی را به رهبری و در واقع منافع قدرت‌طلبانه خود را به منفعت ملت و رهبری ترجیح داد.

سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا تأکید کرد: احمدی‌نژاد در دور دوم ریاست جمهوری خود کار را خراب کرد.

*فتنه عامل اصلی تشدید تحریم‌های غرب علیه ایران

وی با بیان اینکه اقدام‌های احمدی‌نژاد هیچ ربطی به تشدید تحریم‌ها ندارد، اذعان کرد: فتنه عامل اصلی تشدید تحریم‌های غرب علیه ایران است.

قدیری‌ابیانه با بیان اینکه هدف دشمنان مستکبر با تشدید تحریم‌ها جداسازی و تفرقه‌افکنی مردم زیر بار فشارهای اقتصادی است، عنوان کرد: برخی نیز انتخاب روحانی به عنوان ریاست جمهوری ایران را رهایی ملت از سنگینی بار فشارهای اخیر می‌دانند.

وی بروز و بیان ضعف‌های داخلی را نوعی دیگر از ضعف دانست که باید جبران شود.