رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر با سخنرانی حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در مهدیه رشت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با اشاره به فرا رسیدن سالروز حادثه هفتم تیر اظهار کرد: حادثه هفتم تیر یکی از حوادث تلخ انقلاب اسلامی بود.

وی حادثه تلخ هفتم تیر را محصول پیوند لیبرالیسم، نفاق داخلی و استکبار جهانی عنوان کرد و افزود: حادثه مذکور نقش موثری در تکوین و تداوم انقلاب اسلامی داشته است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به روحیه نقد و انتقاد شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: پاسخگویی به شبهه‌های دینی از ویژگی‌های شهید بهشتی بود.

وی مناظره‌های شهید بهشتی با سران گروه‌های الحادی را به‌یاد ماندنی خواند و بیان کرد: مناظره‌های شهید بهشتی جلوه‌ای بزرگ از حقانیت و برتری اسلام در برابر دیگر مکتب‌ها را به نمایش گذاشت.

اشجری شهید بهشتی را تئوریسین انقلاب اسلامی معرفی کرد و یادآور شد: شهید بهشتی از جمله شخصیت‌های نادری است که مانند ستاره‌ای فروزان در انقلاب اسلامی می‌درخشد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ نفر از شهدای هفتم تیر در گیلان اظهار کرد: مراسم مذکور با سخنرانی حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان مکان مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر را مهدیه رشت اعلام کرد و افزود: مراسم مذکور پنجشنبه پنجم تیر ماه پس از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.