به گزارش «سراج۸» از رشت، کارگاه‌های تولید محور به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، به همت خانه طراحان انقلاب اسلامی، جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان و با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت در خانه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی استان گیلان برگزار شد.
حسن صمدی، مدیر خانه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: کارگاه‌های طراحی شعار، خوشنویسی و تایپوگرافی، طراحی پوستر با عناوین «ترنم فجر»، «مشق فجر»، «رنگ فجر» در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر با حضور اساتید و هنرمندان استان گیلان در سه روز برگزار شد.
صمدی در خصوص برگزاری کارگاه‌های هنری دهه فجر، یادآور شد: این کارگاه‌ها با حضور اساتید محمدصادق باقی زاده شاعر و مدیحه سرا، محمود رحمان‌نژاد استاد ممتاز خوشنویسی، میلاد پسندیده مدیرخانه طراحان انقلاب اسلامی استان گیلان برگزار شد و هنرجویان در کارگاه‌ها به ایده پردازی و تولید اثر پرداختند.
وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه‌ها، شناسایی و شبکه‌سازی خوشنویسان، طراحان و تصویرگران فعال حوزه انقلاب اسلامی و فراهم کردن بستری مناسب جهت شکوفایی مستعدین عرصه هنرهای تجسمی و ترسیمی می‌باشد.
مدیرخانه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی استان گیلان ضمن اشاره به لزوم هم‌افزایی هنرمندان دیجیتال استان، تاکید کرد: جهت حمایت و بسط علم و هنر فعالان این عرصه باید شرایط مساعدی جهت اکران و نمایش آثار در رسانه و سطح شهر ایجاد شود.
حسن صمدی در پایان افزود: خانه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی استان گیلان درصدد آن است تا با نشر و اکران بیان مصور هنرمندان عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری در قالب کتاب، نمایشگاه و رسانه در جهت ترغیب و تشویق ایشان گام بردارد.

در ادامه تصاویر این کارکاه را مشاهده میکنید: