نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به پارک‌های علم و فناوری این استان گفت: گیلان با وجود طبیعت زیبا دارای محرومیت‌های فراوانی است.

به نقل از تسنیم آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و هیئت همراه با وی با اشاره به اینکه استان گیلان نیازمند توجه ویژه به پارک‌های علم و فناوری است اظهار داشت: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در پارک‌های علم و فناوری کشور انجام شده اما استان ما به توجه ویژه‌تری در این حوزه نیازمند است.

وی با تأکید بر اینکه استان گیلان با وجود طبیعت بکر و زیبا دارای محرومیت‌های زیادی است خاطرنشان کرد: متاسفانه زباله‌های برجای مانده از ورود گردشگران به نقاط مختلف گیلان آسیب‌های فراوانی را متوجه این استان کرده و باید در این زمینه با عزمی جدی‌تر اقدامات لازم انجام شود.

امام جمعه رشت خواستار توجه بیشتر به جوانان شد و بیان داشت: اگرچه هم‌اکنون نیز به جوانان مستعد و خلاق ایرانی بسیار میدان داده شده است اما باید مدنظر داشته باشیم که توجه بیشتر به آنها موجبات توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند.

پارک‌های علم و فناوری گیلان از امکانات محدودی برخوردار هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری گیلان از امکانات محدودی برخوردار هستند بیان کرد: در پارک‌های علم و فناوری این استان سرمایه‌گذاری‌های مناسبی انجام نشده و زیرساخت‌های گیلان دچار کمبودهای قابل ملاحظه‌ای است.

سورنا ستاری با اشاره به اینکه باید برای توسعه پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان استان گیلان اقدام کنیم این موضوع را نیازمند توجه بیشتر مسئولان استانی دانست و افزود: جوانان خلاق و مبتکر گیلانی می‌توانند با اقدامات خود در حوزه‌های مختلف معضلات استان را حل کنند.

انتهای پیام/