فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کاری که برای خدا انجام شود بسیار ارزشمند است گفت: نشر فرهنگ دفاع مقدس نیازمند نگاه و مدیریت جهادی است.

به نقل از تسنیم  سردار محمد عبدالله‌پور ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان اظهار داشت: نشر فرهنگ دفاع مقدس کار بسیار سخت و عمیقی است و نیازمند نگاه و مدیریت جهادی است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار شهید، جانباز و آزاده دفاع مقدس در کشور عدد کمی نیست ابراز داشت: کاری که برای خدا انجام شود بسیار ارزشمند است و ارائه گزارش در کار جهادی معنا ندارد و در کار جهادی باید بیش از حد معمول کار و تلاش کرد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به حضور موثر مردم در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بالاترین هزینه و کمکی که دولت توانست در دفاع مقدس داشته باشد از ۱۸ درصد بیشتر نبود اما ۸۰ درصد هزینه جنگ را مردم دادند و در حوزه نیروی انسانی هم امام(ره) مردم را به صحنه آورد و در ادامه مردم به‌خوبی در مقابل دشمن ایستادند.

وی با اشاره به زحمات سرهنگ بایرامی در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان و مجموعه سپاه قدس گیلان افزود: سرهنگ بایرامی از روحیه جهادی برخوردار است و امروز در جایگاه سرپرست سازمان ادبیات و دفاع مقدس کشور نیز می‌تواند منشا خیر برای کشور و گیلان باشد‌

فرمانده سپاه قدس استان گیلان، حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس را مهم‌ترین‌ کار فرهنگی در داخل کشور دانست و عنوان کرد: اگر فرهنگ ایثار و دفاع مقدس در همه بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و سایر حوزه‌ها راه پیدا کند همه مشکلات جامعه حل می‌شود.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به لزوم شنیدن خاطرات شیرین رزمندگان دفاع مقدس و حفظ اسناد و فرهنگ ایثارگری آنان تصریح کرد: انتظار دارم که این افراد در گیلان شناسایی و خاطرات آنان نشر یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدا اظهار داشت: ایران در آغاز جنگ تحمیلی با توجه به وضعیت نیروهای مسلح و سپاه تازه تاسیس در شرایط خاصی قرار داشت؛ بسیاری از بسیجیان که در ابتدای جنگ در جبهه حضور پیدا می‌کردند فنون نظامی را آموزش ندیده و عده‌ای نیز مقداری از فنون را آموخته بودند.

محمود قاسم‌نژاد با اشاره به دیگر شرایط ایران در آغاز جنگ تحمیلی افزود: بسیاری از ادوات جنگ موجود نبود اما دشمن جنگ‌افزارهای متعددی از حامیان خود گرفته بود. اراده رزمندگان ما، تاسی به اهل‌بیت(ع) و اطاعت از فرامین امام(ره) موجب کسب پیروزی‌ها و موفقیت رزمندگان ایرانی در دفاع مقدس شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: روحیه ایثار و ایستادگی در برابر دشمن از روحیات برتری است که در هر کشوری وجود ندارد اما ایران اسلامی از آن برخوردار است و این از آثار و برکات دفاع مقدس است که برای مردم ما به ارمغان آورد.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه امروز موظف به همکاری همه‌جانبه در حوزه احداث موزه دفاع مقدس در گیلان هستیم عنوان داشت: امیدواریم بخشی از این موزه تا سال ۱۴۰۰ با تعامل و کمک همه به بهره‌برداری برسد چون استان گیلان نام‌آوران و فرماندهان بزرگی تقدیم نظام کرده که نسل‌های آینده باید آنان را بشناسند و این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل کنند.

وی بیان کرد: سرهنگ بایرامی به‌عنوان یکی از سرمایه‌های گیلان در سطح ملی خدمت خواهد کرد و از همه‌کسانی که در دوره‌های قبل در جایگاه حفظ آثار دفاع مقدس به‌سبب آشنایی با شهدا و شناخت دفاع مقدس در این عرصه خدمت کردند تشکر می‌کنیم و با توجه به اعتباراتی‌ که در سطح استان توزیع می‌شود امیدواریم اعتبار خوبی برای تکمیل موزه دفاع مقدس در گیلان اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/