دوره آموزشی طرح ولایت ویژه دانشجویان، طلاب و فعالان فرهنگی استان فارس در نیمه دوم بهمن ماه سالجاری برگزار و دغدغه مندان تا ۳۰ دی ماه فرصت ثبت نام دارند.

وح الله حسنی مسئول دوره طرح ولایت در شیراز گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تقویت مبانی دینی و انقلابی دوره های طرح ولایت با محوریت آموزش مبانی اندیشه اسلامی در سراسر کشور برگزار می شود.

وی بیان داشت: در استان فارس نیز این دوره به صورت مردمی از سال ۹۵ آغاز شده و برای چهارمین بار در شیراز بهمن ماه سالجاری برگزار می گردد.

حسنی ادامه داد: البته طرح ولایت در ایام تابستان معمولا برگزار می شود امام امسال این ظرفیت فراهم شده است که به صورت نیمه متمرکز در زمستان نیز برگزار شود و در طول این دوره تلاش می شود که شش کتاب در این حوزه ارائه گردد.

مسئول دوره طرح ولایت در شیراز تصریح کرد: این کتاب ها چکیده افکار و نظرات امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی و شهید مرتضی مطهری ست که به صورت نظام مند برگزار و در وقاع نظام وار به اندیشه دینی می پردازد.

این فعال فرهنگی ضمن اشاره به ایام برگزاری این دوره اضافه کرد:  دوره به صورت دو روز نیم در یک ماه یعنی ازظهر چهارشنبه تا عصر جمعه به مدت ۶ ماه با حضور بانوان و آقایان دغدغه مند برگزار می شود.

حسنی در ادامه به مباحث دوره اشاره کرد و بیان داشت: معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست محور جلسات خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: البته این دوره در تهران نیز برگزار می شود و افرادی که امکان حضور در تهران را به مدت دوهفته دارند می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

حلقه وصل/