در آستانه فرارسیدن عید بزرگ غدیر، کتاب «چرا شیعه‌ام؟» با هدف پاسخ‌دهی به جویندگان حقیقت، منتشر شده است که می‌توانید در این گزارش علاوه بر آشنایی با این کتاب، آن را دریافت نمایید.

معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در طول سال محصولات فرهنگی متنوعی در قالب‌های مختلف و متناسب با مناسبت‌های گوناگون از جمله کتاب تولید می‌کند و در اختیار زائران مجاوران امام مهربانی‌ها قرار می‌دهد.

در همین راستا، مجموعه کتابچه‌های «رهنما» در چهار محور اساسی شامل باورها، آیین زندگی، احکام و حرم‌شناسی و با موضوعات متنوع فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی بر اساس آموزه‌های دینی و با قلمی شیوا و روان توسط نویسندگان برجسته یا اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برجسته در حرم مطهر رضوی به نگارش در می‌آید و در مناسبت‌های مختلف در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

مهرماه سال گذشته، کتابچه‌ای تحت عنوان «چرا شیعه‌ام؟» از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد و حالا امسال و در آستانه فرارسیدن عید بزرگ غدیر، فایل PDF این کتاب در اختیار عموم قرار گرفته که در ادامه به معرفی و انتشار فایل آن می‌پردازیم.

* «چرا شیعه‌ام؟» را بیشتر بشناسید
کتاب «چرا شیعه‌ام؟» با هدف پاسخ‌دهی به جویندگان حقیقت، پرسش‌هایی همچون «قرآن کریم اسلام حقیقی و ملاک مسلمان بودن را چه می‌داند؟»، «پیامبر اسلام(ص) برای رستگاری و سعادت چه راه اطمینان بخشی به امت معرفی کرده‌اند؟»، «با چه معیارها و سنجه‌هایی می‌توان راه درست را شناخت و در میان فرقه‌های گوناگون بهترین و اصیل‌ترین آن‌ها را انتخاب کرد؟»، «بر اساس ملاک‌های حقانیت، تشیع بر دیگر مذاهب و فرقه‌ها چه برتری و امتیازی دارد؟» و… با قلم توانای حمید شاکرین و با ارزیابی علمی حجت‌الاسلام والمسلمین جواد محدثی به رشته تحریر درآمده است.

«اسلام حقیقی»، «امتیازات تشیع»، «اصل راهبردی پیامبر(ص)»، «کیستی اهل بیت(ع)»، «تشیع چیست؟»، «شاخص‌های اسلام حقیقی در قرآن»، «مرجعیت نهایی خدا و پیامبر(ص)»، «بنیاد وحیانی سخن پیامبر(ص)»، «گران‌بها بودن اهل بیت(ع)»، «پایندگی تا قیامت» و… از جمله موضوعاتی است که نویسنده این اثر به تبیین آن پرداخته شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: دین و مذهب حق الهی اساسی‌ترین راه سعادت و رستگاری بشر است، از طرف دیگر پس از هر پیامبری اختلافات، گرایش‌ها، فرقه‌ها و مسلک‌های گوناگونی رخ نموده است که از جنبه میزان اصالت و هماهنگی با حقیقت دین و آنچه پیامبر الهی به ارمغان آورده‌اند و تضمین سعادت و رستگاری پیروانشان یکسان نیستند. تشیع اصیل‌ترین جریان همراه با ظهور اسلام، مدافع مسلمات دین حنیف، مولود طبیعی آن و تایید شده از سوی پیامبر(ص) است.


جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمایید

دانلود کتاب