رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: فراموشی و تحریف دو عاملی هستند که مناسبت‌های انقلابی را تهدید می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی اشجری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان به‌مناسبت ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: این نهاد در سال ۵۹ با موافقت امام خمینی(ره) و به‌منظور برگزاری مراسم‌های مربوط به مناسبات انقلاب اسلامی تأسیس شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه «فراموشی» و «تحریف» مناسبت‌های انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند گفت: عده‌ای برای منحرف کردن ذهن جوانان مناسبت‌ها و شخصیت‌های انقلابی را طوری تحریف می‌کنند تا برای نسل امروز سوال برانگیز شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پاسداشت آرمان‌های انقلاب است بیان کرد: تولیت، مدیریت، نظارت، برنامه‌ریزی و ساماندهی مناسبت‌های انقلاب اسلامی از ۱۲ فروردین ماه(روز جمهوری اسلامی) تا آخرین روز دهه مبارک فجر، وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

اشجری تاکید کرد: اگر روزی دشمنان انقلاب اسلامی خطری را متوجه نظام و مردم کنند، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای حضور در صحنه و خنثی کردن توطئه‌های شوم دشمن دعوت می‌کند تا توطئه‌گران به اهداف خصمانه خود نرسند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اتفاقات سال‌های ۷۸ و ۸۸ گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ایام فتنه به‌موقع از مردم خواست که به صحنه بیایند و مردم نیز با اعتمادی که به این نهاد داشتند بساط دشمنان و فتنه‌گران را برچیدند.

وی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان را یک نهاد عمومی غیردولتی با محوریت مردم معرفی کرد و عنوان داشت: در مناسبت‌های انقلاب اسلامی بایستی پیام امام(ره)، شهدا و انقلاب را به گوش مردم برسانیم و بهره‌برداری جناحی و حزبی از این مناسبت‌ها امکان‌پذیر نیست.

اشجری با اشاره به تلاش‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای تبیین گفتمان انقلاب خاطرنشان کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، ۱۴ کارگروه در ستاد استان گیلان این نهاد تشکیل شد تا دستاوردهای چهل‌ساله جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف برای مردم تبیین شود.

وی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را یک نهاد خوشنام انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: حضور آیت‌الله جنتی به‌عنوان یک فقیه مجاهد در راس این نهاد انقلابی، موجب دلگرمی و خرسندی پرسنل این مجموعه در سراسر کشور است.

اشجری با گله‌مندی از عدم اهتمام جدی برای بزرگداشت شخصیت‌های انقلابی در گیلان عنوان کرد: غفلت مسئولان مربوطه باعث شده است که شخصیتی همچون “سیدیونس رودباری” در نزد مردم گیلان شناخته شده نباشد و اگر این شخصیت متعلق به استانی دیگر بود، وضعیت بسیار فرق می‌کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با انتقاد از نحوه هزینه‌کرد بودجه فرهنگی استان گیلان در سال‌های اخیر ابراز داشت: نظارت نماینده ولی‌فقیه در استان موجب می‌شود که تخصیص و هزینه‌کرد بودجه، فعالیت‌های فرهنگی در سطح استان گیلان را هدفمند‌سازی کند.

منبع/تسنیم