رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات رهبر معظم انقلاب+دانلود رایگان کتاب

مجموعه‌ای از رهنمودهای امام خامنه‌ای(دامت برکاته) در باب تربیت فرزند در کتاب «فصل بذر پاشی» با مقدمه حاج حسین یکتا منتشر شده است که در حرکتی خودجوش با توجه به اهمیت تربیت نیرو و کادرسازی برای نظام و انقلاب جهت تحقق تمدن اسلامی فایل این اثرفرهنگی به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

ا طرح بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر تحقق تمدن اسلامی،  بسیاری از مجموعه های مردم نهاد فرهنگی، گروه ها و اشخاص به صورت خودجوش و آتش به اختیار وارد عرصه عمل شدند تا قدمی در این جهت بردارند و از آنجا که برای تحقق این امر تربیت نیرو و کادرسازی برای نظام و انقلاب جزء نخستین و مهم ترین مراحل کار است، یکی از فعالین فرهنگی استان یزد که پیش از این کتابی در خصوص باید و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله) را گردآوری و در قالب کتاب «فصل بذرپاشی» منتشر کرده بود تصمیم به ارائه ی فایل رایگان این کتاب گرفته است تا مسیری را که مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن اسلامی مشخص کرده اند در اختیار والدین و دغدغه مندان تعلیم و تربیت  قرار دهد.

مسعود پارسافر گردآورنده کتاب «فصل بذرپاشی» در این رابطه گفت: الحمدلله نعمت بزرگی شامل حال ما شده و در جوانی وارد گام دوم انقلاب شده ایم، فرصتی کم نظیر برای نقش آفرینی در تحقق آرمان های انقلاب. نکته قابل توجه برای جبهه انقلاب این است که همزمان با خوانش و فهم دقیق بیانیه گام دوم انقلاب، می بایست درک عمیقی از الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت داشت و هوشمندانه به سوی تحقق بیانیه گام دوم حرکت نمود.

وی اظهار داشت: واضح است که امروز تمدن رو به زوال آمریکایی در باتلاقی که خودش درست کرده گیر افتاده و در حال دست و پا زدن است و جالب اینجاست که هنوز هم دست از خوی شیطانی اش بر نمی دارد و با همان نسخه هایی که خودش را نابود کرده قصد دارد بشیریت را نیز با خود در این باتلاق فرو کشد  و به همین خاطر نسخه هایی چون سند۲۰۳۰ را ترویج می کند.

پارسا فر ادامه داد: آنچه حائز اهمیت است توجه به دشمنی دشمنان و همچنین عمل به  نسخه ی الهی رشد انسان ها ست. در طول تاریخ فقها و علمای شیعه در صدد بوده اند تا با بهره گیری از آیات و روایات مسائل روزمره زندگی مردم را حل نمایند.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: امروز نیز رهبر انقلاب به عنوان عالمی بصیر و جامع نگر، مسیری را برای تحقق تمدن اسلامی ترسیم نموده اند که از ارکان این مسیر تربیت نیرو و کادرسازی برای نظام و انقلاب است.

وی ضمن اشاره به اینکه به جدّ در این مسیر پر پیچ و خم ابتدا می بایست سراغ بیانات امامین انقلاب برویم و ببینیم در مسائل مختلف مطالبات و رهنمودهای ایشان چیست افزود: لازم است فعالان فرهنگی تربیتی بیانات امام و آقا را ببینند تا راهبردها و حتی راهکارهایی که امامین انقلاب ترسیم نموده اند را سرلوحه فعالیت شان قرار دهند.

گرداورنده کتاب «فصل بذرپاشی» خاطر نشان کرد: در این کتاب گزیده ای از منویات امام خامنه ای در مساله تعلیم و تربیت جمع آوری شده که میتواند راهنمای خوبی برای والدین و فعالین این عرصه باشد.

پارسافر در ادامه گفت: بی نهایت خداوند را شاکریم که در زمانه گام دوم انقلاب اسلامی زندگی میکنیم، انقلابی که با برپایی حکومت اسلامی و راه اندازی کارخانه انسان سازی، به سمت ظهورمنجی عالم بشیریت در حال حرکت است.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: چاپ دوم این کتاب با مقدمه سردار حاج حسین یکتا منتشر شده و در شش فصل با عناوین نقش خانواده در تربیت کودک، نقش آموزش و پرورش در تربیت کودک، تزکیه، تربیت و تعلیم، مانعی به نام غرب، ابزارهای تربیتی و خاطره‌ای از دوران کودکی رهبر انقلاب(دامت برکاته) بررسی نقش خانواده و آموزش و پرورش در تربیت، بررسی ویژگی‌هایی که می‌بایست در کودک شکل بگیرد، غرب چگونه در ذهن کودک ما اثر می‌گذارد، یک معلم واقعی کیست؟ و… تنظیم گردیده است.

وی با اشاره به محتوای فصل پنجم این کتاب بیان داشت: در این فصل به ابزارهای تربیتی اشاره شده است ابزارهایی چون استفاده از طلبه‌ها در کار تربیتی، قرآن، شعر قصه، فلسفه، زبان فارسی و بازی.

این پژوهشگر ادامه داد: در این اثر فرهنگی، بایدها و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله) در حوزه وظایف والدین، آموزش و پرورش و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت کشور بیان شده است که ما در راستای تحقق گام دوم انقلاب و هم مسیر شدن با جریان انقلابی فایل این کتاب را به صورت رایگان در اختیار دغدغه مندان و علاقه مندان قرار می دهیم.

در ادامه فایل pdf این کتاب ارزشمند جهت دریافت رایگاه شما عزیزان قرار داده شده که میتوانید دریافت کنید.

دانلود فایل ۱۵۶۴۴۸۹۰۹۹٫pdf