نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه کارکنان نیروی دریایی حافظ و نگهبانان مرزهای آبی کشور هستند، گفت: پیشنهاد ایران مبنی بر خزر، دریای صلح و دوستی، نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به آیه‌های قرآن افزود: خدای متعال در قرآن شریف برای اینکه انسان را به عالم اصلی که آفریده، رهنمون کند آیه‌های بسیاری نازل کرده که درس‌های زندگی بشر است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه زندگی دنیا مانند آبی است که خداوند نازل می‌کند، گفت: آب بر پهنه گیتی در صحرا و دریا می‌ریزد و خداوند بر هر امری قدرتمند است.

آیت الله فلاحتی ثروت و فرزند را سبب تلاش انسان‌ها در دنیا دانست و بیان کرد: دنیا محل عبور و پلی برای رسیدن به آخرت است و دریا نیز محلی برای رسیدن به ساحل محسوب می‌شود.

وی با اشاره به رابطه انسان با دریا از آغازین روزهای بشر بیان کرد: دریا مسخر انسان بوده و وسیله رفت‌وآمد و رسیدن به ساحل است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به دو مأموریت درون و برون‌سازمانی نیروی دریایی ارتش و سپاه بر اساس آیین نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: رعایت اصول و قوانین مربوط به‌نظام دریا از مأموریت‌هایی نیروی دریایی است که تاکنون به‌خوبی انجام‌شده است.

آیت الله فلاحتی، مقتدرانه زندگی کردن و آماده نگه‌داشتن نیروها را از مأموریت‌های نیروی دریایی ذکر کرد و گفت: نیروی دریایی حافظ مرزهای آبی کشور است و تا امروز به احدی اجازه تعدی را نداده است.

وی با بیان اینکه نگهبان دریا همواره آماده‌باش است تا بتواند از حریم نظام حراست کند، تصریح کرد: حراست از مبانی اعتقادی از دیگر وظایف نیروی دریایی جمهوری اسلامی است زیرا به‌غیراز حراست از دریا به حفظ عقاید خود می‌اندیشد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان کارکنان نیروی دریایی ارتش را خدمتگزاران اسلام و پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری نایب ایشان فرمانده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به وجود سربازان در نیروهای مسلح بیان کرد: سربازان امانت خانواده‌ها در نیروهای مسلح هستند و برای تربیت آن‌ها باید همت کرد.

وی نیروی دریایی ارتش را پیام‌آور اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی دانست و خاطرنشان کرد: رفتار کارکنان نیروی دریایی برای ملت ایران و دیگر ملت‌های دنیا الگو است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان همچنین در دیدار با امیر دریادار دوم عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اشراف کامل بر مرزهای دریایی کشور دارد، اظهار کرد: پیشنهاد ایران مبنی بر خزر، دریای صلح و دوستی، نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است.

آیت الله فلاحتی، دریا را بستر مناسبی برای اشتغال جوانان ذکر کرد و گفت: تشویق جوانان برای فعالیت در عرصه‌های دریایی حائز اهمیت است.

فارس/