نخستین دوره تخصصی سواد فضای مجازی با محوریت خانواده، ویژه والدین و مربیان مردادماه به همت سازمان فضای مجازی سراج در رشت برگزار می‌شود.

شاه نظر عضو سازمان فضای مجازی سراج در استان گیلان گفت: دوره تخصصی سواد فضای مجازی با محوریت خانواده، ویژه والدین و مربیان با محتوایی نوین برای نخستین بار در رشت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و فراگیری فضای مجازی و دسترسی آسان آن برای تمام سنین گفت: با توجه به فراگیری روزافزون ساحت‌های مختلف فضای مجازی به خصوص افزایش ضریب اهمیت این موضوع در تربیت فرزند در دنیای امروز، افزایش سطح توانمندی کاربردی خانواده‌ها در این زمینه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

این فعال رسانه ای با اشاره به سر فصل‌های دوره سواد فضای مجازی بیان کرد: سرفصل‌های این دوره که همگی مبتنی بر نیازهای خانواده امروزی طراحی شده شامل زیرعنوان های متنوعی است که توسط اساتید این دوره ارائه خواهد شد.

شاه نظر تربیت فرزند و تکنیک‌های پرورش تفکر نقاد در کودک را یکی از سرفصل‌های این دوره دانست و افزود: تربیت رسانه‌ای فرزند، سبک‌های تربیتی در فضای مجازی، مدیریت رسانه و فضای مجازی در خانواده، رسانه، فضای مجازی و سبک زندگی خانواده، خودمراقبتی و خودکنترلی در فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای از دیگر سرفصل‌های آموزشی این دوره هستند.

وی با اشاره به نحوه ثبت نام متقاضیان در این دوره گفت: علاقه‌مندان برای ثبت نام در این دوره می‌توانند با شماره ۰۹۱۱۸۴۰۰۲۵۵ تماس بگیرند و یا با پیام به آیدی تلگرامی@savadgil با مسئولان برگزاری دوره ارتباط بگیرند و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی سامانه ثبت نام آنلاین دوره‌های آموزشی yon.ir/savadgil نسبت به ثبت نام در دوره اقدام کنند.

مسئول ارتباط با رسانه دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان با بیان اینکه هزینه ثبت نام برای دوره ۱۰۰ هزار تومان است، افزود: این دوره با حضور اساتید کشوری و استانی به شکل هفتگی و حضوری در رشت برگزار می‌شود و آخرین‌مهلت ثبت نام برای دوره ۴ مرداد است.

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: این دوره طی ۱۰ جلسه برگزار که دو جلسه ی آن به صورت کارگاهی برگزار می شود.

منبع/حلقه وصل