مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۱۵ هزار و ۱۴۸ خانوار در گیلان تحت حمایت این نهاد هستند گفت: ماهانه ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مستمری به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد گیلان پرداخت می‌شود.

در حال حاضر حدود ۱۱۵ هزار و ۱۴۸ خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند که بر این اساس و طبق آمارهای موجود ماهیانه ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مستمری از طرف این نهاد حمایتی به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود.

26 میلیارد تومان مستمری ماهانه به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد گیلان پرداخت می‌شود

مدیرکل کمیته امداد گیلان توانمندسازی مددجویان را یکی از اهداف مهم این نهاد اعلام کرد و بیان داشت: در راستای اجرای این موضوع و برای تحقق هر چه بیشتر اهداف یاد شده افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان و پرداخت حق بیمه اجتماعی آن‌ها با مشارکت آنان و کمیته امداد انجام می‌شود.

اهرابی استفاده تمام بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی گیلان از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: خدمت بیمه تأمین اجتماعی در حال حاضر شامل بیمه مشمولان طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد است.

وی بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر را از دیگر خدمات بیمه تأمین اجتماعی خواند و افزود: حمایت مستمر و مؤثر از مددجویان تحت پوشش به‌ویژه در بحث تأمین اجتماعی در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی را گام بسیار مهم جهت توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و عنوان کرد: در سه ‌ماهه نخست امسال دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان حق بیمه برای ۵ هزار و ۱۱۲ نفر از مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

اهرابی از انجام یکسری توافقات دو جانبه بین کمیته امداد و سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این توافق انجام شده، با پرداخت حداقل ۱۰ سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال، زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد گیلان در راستای خدمات رسانی به مددجویان تحت پوشش خود در استان با ارگان‌ها و سازمان‌های زیادی توافقنامه همکاری دارد اظهار داشت: کمک به افراد و خانوارهای تحت حمایت در راستای ایجاد کسب و کار و اشتغال نیز از دیگر اهداف بسیار مهم این نهاد محسوب می‌شود.

تسنیم/