به مناسبت آغاز ثبت‌نام راهیان نور غرب و شمالغرب کشور، در این گزارش به تشریح جزئیات اعزام به این سفر معنوی پرداخته‌ایم و به مواردی همچون نحوه ثبت‌نام، هزینه ثبت‌نام و چارت برنامه‌های اردو اشاره کرده‌ایم.

«راهیان نور» را اغلب با شلمچه و طلائیه و دوکوهه وغیره می‌شناسند و خاطرات سفر به این سرزمین‌ها برایشان تداعی می‌شود. غافل از اینکه در مناطق غرب و شمالغرب کشور یادمان‌هایی از دوران دفاع مقدس به جا مانده است که غریب مانده‌اند و خاطرات رشادت‌های رزمندگان آن مناطق با گذشت سالیان دراز همچنان خاک می‌خورد و گمنام مانده‌اند.

می‌توان اینگونه گفت که تفاوت راهیان نور غرب و شمال غرب با راهیان نور مناطق عملیاتی جنوب کشور به دلیل گمنامی شهدا و سختی کار در این مناطق بوده است. حتماً سختی‌ها و رنج‌های بسیاری متوجه رزمندگان اسلام شده که کمتر موردتوجه بوده و همین مسائل امروز موجب شده تا این مناطق به «سرزمین مجاهدت‌های خاموش» ملقب شود.

حالا چند سالی است که به همت ستاد مرکزی راهیان نور کشور امکان سفر به این مناطق برای عموم مردم فراهم شده و حتی آنها در انتخاب نحوه سفر خود بازه انتخاب دارند و هرگز اجباری به حضور آنها همراه با کاروان نیست و خانواده‌ها می‌توانند مستقلا برای سفر به مناطق عملیاتی غرب و شمالغرب کشور برنامه‌ریزی کرده و علاوه بر آن از تسهیلاتی که ستاد مرکزی راهیان نور برای آنها تدارک دیده است، استفاده نمایند.

بنابراین چه تمایل دارید به صورت خانوادگی و با خودروی شخصی اعزام شوید، چه قصد دارید انفرادی اعزام شوید و چه قصد دارید دسته‌جمعی به مناطق عملیاتی سفر کنید و از تعطیلات تابستان نهایت استفاده را ببرید، در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و با برنامه‌ریزی خوبی عازم این سفر معنوی شوید.

* تمام مواردی که باید درباره ثبت‌نام بدانید
ثبت‌نام اردوی راهیان نور غرب و شمالغرب کشور از روز دوشنبه ۱۰ تیرماه آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ماه ادامه خواهد داشت و در این مدت زائران می‌توانند با توجه به نحوه اعزام خود، در یکی از ستادهای شهید حسن باقری، شهید علی صیاد شیرازی و یا شهید برونسی اقدام به ثبت‌نام نمایند.

ثبت‌نام اردوی راهیان نور صرفا به صورت اینترنتی انجام می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ستاد مرکزی راهیان نور کشور به آدرس rahiyannoor.ir برای اعزام به این رویداد مذهبی ثبت‌نام نمایند.

در جدول زیر اطلاعات کامل درخصوص اعزام به اردوی راهیان نور غرب و شمالغرب کشور آمده است:

ردیف نام ستاد نوع اعزام مهلت ثبت‌نام بازه اعزام چارت برنامه‌ها هزینه ثبت‌نام
۱ شهید صیاد شیرازی گروهی(اتوبوسی) ۱۰ تیر تا ۱۵ مرداد ۱۶ الی ۲۲ مرداد برنامه‌ها هر نفر ۱۱۰ هزار تومان اینجا
۲ شهید باقری خودروی شخصی ۱۰ تیر تا ۱۵ مرداد ۱۶ الی ۲۲ مرداد برنامه‌ها هر نفر ۱۱۰ هزار تومان اینجا
۳ شهید برونسی انفرادی(اتوبوسی) ۱۰ تیر تا ۱۵ مرداد ۱۸ مرداد برنامه‌ها هر نفر ۲۸۰ هزار تومان اینجا
توجه داشته باشید که مدت زمان اردو در تمام اعزام‌ها چهار روز است

در ویدئوی زیر با انواع اعزام‌های راهیان نور غرب و شمالغرب کشور بیشتر آشنا شوید:

* نکاتی که باید به آنها توجه داشته باشید
– اولویت ثبت‌نام با کاروان‌هایی است که زودتر ثبت‌نام می‌کنند و هزینه خود را پرداخت می‌نمایند.

– قبل از ثبت نام حتما برنامه و شرایط ثبت نام را مطالعه نمایند.

– در تکمیل فرم ثبت‌نام دقت لازم را داشته باشید.

– اردو از تاریخ ۱۶ مرداد ماه آغاز می‌شود و در ۲۲ مرداد ماه به پایان میرسد. لذا لازم است در هنگام ثبت‌نام تاریخ ورود به مقر خود را، ما بین دو تاریخ اعلام شده انتخاب نمایید.

– جهت هر گونه انتقاد، پیشنهاد و تشکر می‌توانید متن دلخواه خود را به شماره ۰۹۱۲۶۵۴۰۸۶۵ از طریق پیام رسان سروش ارسال نمایید.

گفتنی است، راهیان نور غرب و شمالغرب کشور، شامل مناطق عملیاتی استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی است.