اظهارنظر توئیتری مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو»، موجب واکنش چهره‌های آشنا و غیرآشنای توئیتر نسبت به این اظهارنظر شد که در این گزارش قسمتی از آنها آمده است.

پخش سریال گاندو از شبکه سوم سیما، که قسمت پایانی آن شب گذشته روی آنتن شبکه رفت، حواشی بسیاری به دنبال داشته است. شاید علت اینهمه جنجال و حواشی را بایستی به نزدیک بودن داستان این مجموعه تلویزیونی با رخدادهای این سالهای سیاسی کشورمان دانست. گاندو درباره نفوذ یک جاسوس با پوشش رسانه‌ای به بخشی از سازمان‌های اجرایی کشورمان است که با هوشیاری ماموران امنیتی بازداشت می شود.

 

آلرژی بالای برخی از مسئولان دولتی در خصوص پخش این سریال تلویزیونی باعث شده تا مخاطبان نیز نسبت به چرایی این واکنش‌ها حساس شوند. گاندو تیغ تیز سانسور را چندین بار احساس کرده و هر وقت این سریال دچار سانسور شده همان پلانی که حذف یا قلب شده بیشتر مورد توجه و کنکاش مخاطبان قرار گرفته است.

در همین راستا، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور صبح دیروز(دوشنبه) با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود به تولید سریال «گاندو» و پخش آن از شبکه سوم سیما واکنش نشان داد.

در متن این توئیت آمده است: «۱. دولت نه اجازه و نه پول دارد که سریال بسازد ۲. صدا و سیما هم پول ندارد سریال بسازد ۳. ولی گویا جای دیگری هست که برای تضعیف دولت هم پول فراوان دارد، هم مجوزها و مشوق‌های لازم را دریافت کرده است و هم می تواند صدا و سیما را الزام به پخش کند. ۴. با گاندو، گنده نمی شوید.»

اظهارنظر توئیتری آشنا درباره سریال «گاندو»، موجب واکنش چهره‌های آشنا و غیرآشنای توئیتر نسبت به این اظهارنظر شد که در ادامه قسمتی از آنها آمده است: