«ابراهیم روحی کیاسه» نویسنده این اثر در طول ۶ سال با همکاری ۵۰ نفر از جوانان گیلانی نوشتن این کتاب را به انجام رسانده، مصاحبه با ۲۲۰ رزمنده گردان کمیل و ثبت بیش از ۳۰۰ ساعت مصاحبه تصویری، از پشتوانه‌ها و ویژگی‌های برجسته این کتاب است.

کتاب «دیدار در ماووت» که به اذعان فعالان حوزه نشر به‌عنوان شگفتانه بهاری ادبیات دفاع مقدس برای نخستین بار با «۲۲۰ راوی» به بازخوانی عملکرد گردان کمیل در دوران دفاع مقدس می‌پردازد.
کتاب «دیدار در ماووت» بازخوانی عملکرد گردان کمیل لشکر قدس گیلان

این کتاب ۱۹۰ صفحه‌ای به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به چاپ رسیده و «ابراهیم روحی کیاسه» نویسنده این اثر است که در طول ۶ سال با همکاری ۵۰ نفر از جوانان گیلانی نوشتن این کتاب را به انجام رسانده، مصاحبه با ۲۲۰ رزمنده گردان کمیل و ثبت بیش از ۳۰۰ ساعت مصاحبه تصویری، از پشتوانه‌ها و ویژگی‌های برجسته این کتاب است.

گفتنی است گردان کمیل به‌عنوان یکی از ۱۰ گردان رزمی برتر کشور در دوران دفاع مقدس کارنامه‌ای درخشان در عرصه ایثار و شهادت دارد. ۱۵ هزار رزمنده دلاور، بیش از ۳۰۰ شهید گلگون‌کفن ازجمله فرماندهان شهید حسن رضوان خواه و محمد اصغری خواه، حضور در بیش از ۱۰ عملیات بزرگ و بیش از ۱۵۰ عملیات محدود مرزی و برون‌مرزی در دوران دفاع مقدس از ویژگی‌های برجسته این گردان نام‌ آشناست.