«پیشوای صادق» مشتمل بر یادداشت‌های رهبر معظم انقلاب درباره‌ سیره‌ فرهنگی سیاسی امام صادق (علیه السّلام) است.

این کتاب، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) درباره‌ سیره‌ فرهنگی سیاسی امام صادق (علیه‌السّلام) است که در ۱۷ شماره‌ روزنامه‌ جمهوری اسلامی در خرداد سال ۱۳۵۸ منتشر شده است.

در دیدگاه رهبر معظّم انقلاب، سیره‌ امامان معصوم (علیهم‌السّلام) به انسانی ۲۵۰ساله تشبیه می‌شود که براساس شرایط زمانی، بهترین شیوه را برای رسیدن به اهداف والای اسلام، انتخاب کرده‌اند؛ گاهی با جهاد، گاهی با آتش‌بس، گاهی با مبارزات سرّی، گاهی با کار فرهنگی و تبیینی به انجام وظیفه پرداخته‌اند، در این میان، امام صادق (علیه‌السّلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) داشته‌اند. آنچه در دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به سیره‌ی سیاسی آن حضرت، مشاهده می‌شود تلاش آن حضرت برای تأسیس حکومت مطلوب ائمّه (علیهم‌السّلام) است.

در این کتاب، با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان ۲۵۰ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السّلام) اشاره شده است.

آئین معرّفی این کتاب، پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۳۰ در دفتر مؤسّسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در شهر مقدّس قم به‌نشانی خیابان شهدا، کوچه‌ ۲۸ (بیگدلی)، شماره‌ ۱۲۰ برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب «پیشوای صادق» می‌تواننداینجارا کلیک کنند.