کتابهای الکترونیک؛ «زخم التیام نیافته» و «مجموعه مقالات پیامدهای کاربرد سلاح‌های شیمیایی» توسط نشر شاهد همزمان با روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی منتشر می‌شود.

نشر شاهد در آستانه روز هشتم تیرماه روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، دو کتاب «زخم التیام نیافته» و «مجموعه مقالات پیامدهای کاربرد سلاح‌های شیمیایی» را در قالب کتاب الکترونیکی تولید و در فضای مجازی منتشر می‌کند.

انتشار دو کتاب الکترونيک از سوی نشر شاهد همزمان با روز ملي مبارزه با سلاح‌هاي شيميايي

کتاب «زخم التیام نیافته» درباره پیامدهای کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه ایران است. این کتاب در چند فصل، اثرات عوامل شیمیایی و میکروبی مانند گاز خردل، عوامل اعصاب و اثرات مختلف این عوامل بر روی انسان و محیط زیست را بررسی کرده است. در بخشی از مطالعات انجام گرفته در این کتاب، سلاح‌ها و تجهیزات شیمیایی که رژیم صدام در طول جنگ عراق علیه ایران، استفاده کرده و قربانیان جنگ‌افزارهای شیمیایی در ایران که حدود یک میلیون ایرانی نظامی و غیرنظامی بوده، بررسی شده است. این اثر نوشته شهریار خاطری و روت وانگرین است.

«مجموعه مقالات پیامدهای کاربرد سلاح‌های شیمیایی» مجموعه‌ای از مقالات سمینار بین‌المللی بررسی پیامدهای کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه  ایران است که در سال ۱۳۸۹ است. مولف این اثر، دکتر غلامحسین دهقانی است که مقالات را در سه فصل تنظیم کرده است. همه سخنرانی‌هایی که در بخش افتتاحیه، مقالات سیاسی – حقوقی و مقالات پزشکی – زیست محیطی که در سمینار ارائه شده بود، در این کتاب گردآوری شده اند.

علاقمندان می‌توانند برای مطالعه و دانلود رایگان نسخه دیجیتالی سامانه شاهد الکترونیک به نشانی mag.navideshahed.com وارد شوند.