مقابل «معامله قرن» می‌ایستیم/ رفتار آیت‌الله خامنه‌ای با ترامپ تجلی موضع امام حسین(ع) است

جوانان جبهه مقاومت از ۶۰ کشور در این مراسم حضور پیدا کرده بودند و با شعارهای انقلابی خود صحنه‌های زیبایی را رقم زدند. کلیپی از مجاهدت‌های علمی و جهادی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در این مراسم پخش و در پایان این مراسم از تمبر آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و جبهه جهانی جوانان مقاومت رونمایی شد.

همایش «شباب المقاومه» شامگاه روز دوشنبه سوم تیرماه با حضور آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر انقلابیون بحرین، آیت‌الله هاشم الحیدری معاون فرهنگی حشد الشعبی، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی عباسی رئیس جامعه المصطفی، حجت‌الاسلام‌ شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان و فضلا و علمای حوزه علمیه قم در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

جوانان جبهه مقاومت از ۶۰ کشور در این مراسم حضور پیدا کرده بودند و با شعارهای انقلابی خود صحنه‌های زیبایی را رقم زدند. کلیپی از مجاهدت‌های علمی و جهادی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در این مراسم پخش و در پایان این مراسم از تمبر آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و جبهه جهانی جوانان مقاومت رونمایی شد.

* معامله قرن یعنی دین خودمان را باید بفروشیم
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در این همایش عنوان کرد: قتل در اسلام بزرگترین گناه بوده و هر کاری که باعث قتل پیامبر و یا معصومی شود گناه بزرگ است. وی افزود: کاری که باعث احیاء زندگی مردم شود لازم است و اگر با دشمنان کافر نجنگیم و از خودمان دفاع نکنیم، زندگی خود را نابود کرده ایم؛ چون آن ها درخت زندگی انسان را از بین می برند و به همین دلیل است که می گویند دشمن کافر باید کشته شود.

رهبر انقلابیون بحرین گفت: در  دین ما شوق به شهادت و قتال با دشمنان و کفار مورد تاکید قرار داده شده و در قرآن درباره آن آیات فراوانی وجود دارد.

آیت الله شیخ عیسی قاسم بیان کرد: در قرآن بیان شده که قتال و جهاد بر شما واجب شده و با اینکه این کار سخت است، اما برای مسلمانان لازم است؛ انسان طبیعتا از جنگ و قتال بیزار است و خداوند این نفرت از جنگ را در انسان ایجاد کرده است، اما قتالی که باعث احیای زندگی انسان ها شود، با اینکه کراهت دارد خوب است، منظورم جنگیدن در راه خداوند است. وی تصریح کرد: مسلمانان همیشه در حال جنگ با طاغوت است و این باعث می شود که مسلمانان مشتاق جنگ با دشمنان خداوند باشند و این قتال باعث عزت و کرامت انسانیت می شود.

رهبر انقلابیون بحرین مطرح کرد: برخی از افراد دید بد و کوتاهی نسبت به قتال دارند، خداوند در قرآن می فرماید خود را آماده کنید و با این آمادگی دشمنان را بترسانید؛ این آمادگی برای قتال نکته مهمی بوده و چون دشمنان در حال آمادگی هستند، ما هم باید آماده شویم؛ چون آن ها دنبال فساد در زمین هستند و وظیفه ما است که از مستضعفین دفاع کنیم.

آیت الله شیخ عیسی قاسم ابراز کرد: اگر نیرویی نداشته باشیم که دشمنان از آن بترسند، فایده ای ندارد و این آمادگی نیرو تنها آمادگی ابتدایی نبوده و باید همیشگی باشد، آیه قرآن می فرماید که شما باید دشمنان خدا و شیطان را با ارتش خود بترسانید. با دشمن عدالت، انسانیت، محبت و هر کسی که با خداوند متعال دشمنی می کند باید جنگید. وی اضافه کرد: از این آیات نتیجه می گیریم که باید عاشق شهادت و جهاد در راه خداوند بود؛ محیط زندگی انسان ها فاسد می شود اگر با دشمنان خدا جهاد نشود و این جهاد از ضروریات دین است و عشق شهادت از ضرورت جهاد برمی آید.

رهبر انقلابیون بحرین خاطرنشان کرد: دولت ترامپ یک دولت شیطانی بوده و صدای آن بلند است، اما فقط داد و فریاد می کند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم تاکید کرد: این جنگ بین حق و باطل همیشه وجود داشته و انبیا و پیغمبران همواره با کفر و باطل مبارزه می کردند. خداوند منافقینی را که در مواقع جهاد کاری نمی کنند، مورد نکوهش قرار می دهد. وی عنوان کرد: خداوند انسان ها را نکوهش می کند که آیا فقط به زندگی دنیا راضی شده اید و آخرت را فراموش کرده اید، تا این فکر درست نشود که جهاد در راه خدا برای احیاء زندگی انسان است، این مشکل وجود دارد.

رهبر انقلابیون بحرین اظهار داشت: به اندازه محبتی که به خدا داریم باید به فرمان خدا توجه کنیم، امتیاز انسان به ایمان اوست و امتیاز انسانیت انسان به نقش خلافت او بر روی زمین است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم یادآور شد: شما در معامله قرن باید همه چیز خود را بدهید؛ در معامله قرن باید با ترامپ دست بدهید؛ آیا حاضرید با ترامپ دست دهید و دست خدا را رها کنید؟ ننگ بر این معامله قرن؛ دقت کنید، صبر کنید و برای امتحان الهی آماده باشید و تن به این معامله ذلت بار ندهید. وی ادامه داد: اگر فهمیدیم جهاد در راه خدا برای ماخیر است، باید به دنبال آن برویم و دیگر کسی را نباید ببینیم که در راه جهاد خدا عقب نشینی کنیم، اگر این پرده از مقابل چشمان ما کنار برود که چه خیری در جهاد در راه خداست، به طرف آن می رویم.

رهبر انقلابیون بحرین مطرح کرد: هیچ عذری درباره کوتاهی در مقابل ندای خدا که می گوید بروید به جنگ با دشمنان وجود ندارد و آن جهادی خداوند به آن اذن نداده، فرموده که خود را به هلاکت نیندازید؛ راه خدا یکی بوده و آن اسلام است و باید ببینیم نظر اسلام چیست.

آیت الله شیخ عیسی قاسم ابراز کرد: معامله قرن یعنی دین خودمان را باید بفروشیم و دست خودمان را از دست خدا جدا کرده و به ترامپ دست دهیم، کدام مسلمان عاقلی این کار را می کند و این خجالت آور است که همایش معامله قرن در بحرین برگزار می شود. وی ادامه داد: ما مقابل این معامله قرن می ایستیم و ما حریت، آزادگی و عبودیت خدا را می گیریم و هیچ گاه مقابل ترامپ رکوع نمی کنیم و آزادگی خود را نمی فروشیم، این یک امتحان است.

رهبر انقلابیون بحرین خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با ترامپ و معامله قرن مقاومت بوده و این مقاومت از استدلال، آزادگی و دفاع از ملت هاست، مقاومت دفاع از فلسطین است که اسرائیل آن را اشغال کرده و ما باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

آیت الله شیخ عیسی قاسم مطرح کرد: مقاومت بر هر مسلمانی واجب بوده و باید از ذره ذره خاک مسلمانان حفاظت شود و معنایی ندارد و شهادت ما برای امت خاصی نبوده و سعادت همه انسان ها را در پی دارد. وی تاکید کرد: همه عالم بدانند که ما به هیچ کسی تجاوز نمی کنیم، چون ما به دنبال عزت و کرامت هستیم و برای هیچ امتی راضی نیستیم که اذیت و آزاری ببینند، چرا که اسلام به ما درس عزت و کرامت می دهد.

* پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به همایش «شباب المقاومه»
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به زبان عربی به دومین همایش بزرگ جبهه جهانی شباب المقاومه تحت عنوان «تکریم شهدای بحرین و مرگ معامله قرن» گفتند: جوانان مقاومت نقش بزرگ و سنگینی در جبهه های جهاد علیه دشمنان امت اسلامی به ویژه دشمن صهیونیستی، استکبار آمریکایی و اذناب و مزدوران آن داشته اند.

ترجمه بیانیه معظم له به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَوَلَّوْا قَوْمًا غَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ قَدْ یَئِسُوا مِنَ الْآخِرَهِ کَمَا یَئِسَ الْکُفَّارُ مِنْ أَصْحَابِ الْقُبُورِ (ممتحنه:۱۳)

ای فرزندانم مقاومت کنندگان و حامیان راه مقاومت در جهان
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
ای عزیزانم همیشه این شما بودید که مسئولیت مبارزه با طاغوت را به عهده داشتید و توطئه های گذشته را به فضل خدا و با پایداری و تلاش خود با شکست مواجه کردید به گونه ای که جوانان مقاومت نقش بزرگ و سنگینی در جبهه های جهاد علیه دشمنان امت اسلامی به ویژه دشمن صهیونیستی، استکبار آمریکایی و اذناب و مزدوران آن داشته اند.

امّا امروز امت اسلامی با چالش های بزرگتر و توطئه های سخت تر مواجه است، در گذشته قهرمانان امت مقاوم اسلامی زیباترین تصاویر و نمونه های جانفشانی را در جبهه ها به نمایش گذاشته و در دفاع از اسلام، امت و مقدسات آن به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

امّا امروز مقابله و مواجه سیاسی است که نسبت به مقابله نظامی امتیازات بیشتری دارد. به گونه ای که اندیشه سازشگر و منافق، معامله ذلیلانه خود برای فروش فلسطین و قبله اول مسلمانان را آغاز نموده اند که باید با قدرت و اراده محکم جلوی آن بایستیم.

لذا نکاتی را برای فرزندان و عزیزان متذکر می شوم:
اول: دوستی با دشمنان امت اسلامی، مخالفت صریح با آیات قرآن کریم است به گونه ای که خداوند متعال می فرماید «سبحانه إِنَّمَا یَنْهَاکُمُ اللَّـهُ عَنِ الَّذِینَ قَاتَلُوکُمْ فِی الدِّینِ وَأَخْرَجُوکُم مِّن دِیَارِکُمْ وَظَاهَرُوا عَلَى إِخْرَاجِکُمْ أَن تَوَلَّوْهُمْ وَمَن یَتَوَلَّهُمْ فَأُولَـئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ» و از ناحیه شرعی و دینی بار دیگر بر حرمت هر نوع همکاری با صهیونیست ها تاکید کرده و تکرار می کنیم که احدی هرگز نخواهد توانست قبله اول را با معامله های قرن و موارد دیگر بفروشد.

دوم: دولت آمریکا بعد از شکست های صهیونیست ها در جنگ های نظامی در غزه و لبنان، سعی دارد مسئله فلسطین را حذف کند و از طریق مزدوران خود از پادشاهان و امرای عرب در منطقه به اشغالگری قدس و مسجد الاقصی مشروعیت ببخشد، امّا با توجه به اینکه پیروزی از آن مستضعفین است، مقاومت و مردان آن این توطئه را سرنگون خواهند کرد همچنان که پیشتر سرنگون کردند. خداوند متعال می فرماید: « وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ .

سوم: تاکید می کنیم که حقّ بازگشت ملت فلسطین ألَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِم بِغَیْرِ حَقٍّ به وطن خود، یک حق قانونی است که علاوه بر قوانین بین المللی تمامی قوانین انسانی  از آن حمایت میکنند و هیچ قدرتی در جهان و نه مزدوران آن نمی توانند این حق را لغو کنند. موافقت مزدوران با از بین بردن حق بازگشت ملت فلسطین نه تنها خلاف حقوق بشر، بلکه مخالف تعالیم اسلام است.

چهارم: به ملت های اسلامی و عربی مؤمن و مقاوم به ویژه فرزندان و جوانانی که در برابر تجاوز های صهیونیستی آمریکایی مقابله می کنند و با این مقابله آنها را با شکست مواجه می کنند و به ملت فلسطین که بیش از هفت دهه از مسئله خود دفاع می کنند و به ملت های لبنان، بحرین، سوریه، یمن و غیر آن درود و سلام می فرستیم و از خداوند متعال خواهانیم که برای سایر ملت های اسلامی به ویژه در شبه جزیره عربستان فرج و گشایش ایجاد کند و آن ها را از دست طاغوتیان نجات دهد.

پنجم: به این پادشاهان و حکام به ویژه حاکمان بحرین که به پیشگام مزدوران صهیونیست ها در جهان اسلام تبدیل شدند توصیه می کنیم که از پادشاهان سابق درس عبرت بگیرند و همچنین آنها را به دست کشیدن از مزدوری برای صهیونیست ها و آمریکایی ها و رجوع از مسیر ذلت و خواری و بازگشت به آغوش امت اسلامی و مقاومت نصیحت میکنم که در غیر این صورت سرنوشت آنان بهتر از مزدوران قبل از خود نخواهد بود.

در پایان از تمامی فرزندان و عزیزانم که این همایش را برگزار کردند تشکر و قدردانی می کنم و از خداوند منّان برایشان آرزوی توفیق دارم و بدانید که این راه به پیروزی منتهی می شود. « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّـهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ ».

ناصر مکارم شیرازی
۱۹ شوال ۱۴۴۰ هجری قمری

* رفتار آیت‌الله خامنه‌ای در برابر ترامپ تجلی موضع امام حسین(ع) است
سیدهاشم الحیدری در همایش شباب المقاومت با اشاره به اینکه آمریکا واقعا دچار ترس است اظهار کرد: سپاه قوی‌ترین پهپاد امریکا را سرنگون کرد ولی امریکا نتونست جواب بدهد و‌ بهانه آورد که بخاطر جان ۱۵۰ ایرانی این کار را نکرد ولی ببینید که امریکا در کشور خود با سیاهپوستان چکار می‌کند اینها نشان می‌دهد که دلشان برای جان مردم نمی‌سوزد بلکه می‌ترسند چون می‌دانند که پاسخ ایران چه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امارات و عربستان با وجود همه امکاناتشان از موشک‌های یمنی می‌ترسند گفت: ملت یمن و انصار الله حق دارند که پاسخ دهند چون عربستان سعودی روزانه آنها را بمباران می‌کند و انها را محاصره کرده است ولی وقتی چند موشک یمنی در عربستان می‌افتد پادشاه عربستان سه کنفرانس برگزار می‌کند و می‌گوید بیایید ما را نجات دهید.

معاون حشدالشعبی با بیان اینکه در نتیجه محور تنها راهبرد پیش روی محور مقاومت ایستادگی است، افزود: آیت‌الله خامنه‌ای امام مقاومت در طول ۳۰ سال رهبری هیچوقت کوتاه عقب نشینی نداشته اند. وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن یادآور شد: ایشان به او گفت که ترامپ شایسته پیام نیست و این تجلی موضع امام حسین(ع) است.

هاشم الحیدری با اشاره به پیروی جوانان بحرینی از شیخ عیسی قاسم خاطرنشان کرد: شیخ عیسی به جوانان بحرین گفت که آنها فقط مرا می‌خواهند و با شما کاری ندارند بروید؛ ولی جوانان بحرینی مانند شهدای کربلا جواب دادند که اگر ما را هزار بار بکشند و بسوزانند و خاک ما را به باد دهند و دوباره زنده شویم شما را رها نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه صهیونیست ها از از حزب الله، رهبر حزب الله و حتی از خون شهدای حزب الله هم ‌می‌ترسند گفت: آنها از ملت فلسطین، مرد و زن، مقاومت و سنگ فلسطینیان می‌ترسند.

معاون حشدالشعبی تاکید کرد: این مقاومت با رهبری امام خامنه‌ای، سید مقاومت در لبنان و گروه‌های مقاومت لبنان و فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد و معامله قرن به سیلی در گوش صهیونیستها تبدیل خواهد شد و فلسطین به اغوش فلسطین باز خواهد گشت.

* حکام عرب باید از امام خامنه‌ای تبعیت کنند
حجت‌الاسلام‌ شیخ نبیل قاووق در همایش بزرگ جوانان مقاومت اظهار داشت: جبهه مقاومت هر روز وفاداری خود را اثبات می‌کند. وی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش مقاومت افزود: همایشی که در این مرحله حساس که قدس در خطر است برگزار شد دومین همایش برای جوانان مقاومت است و سبب وحدت می‌شود.

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان تصریح کرد: درود بر شیخ عیسی قاسم که درد و زخم بحرین را به دوش می‌کشد، ملتی که در برابر رژیم آل‌خلیفه مقاومت کرد و با توجه به ظلم‌هایی که ملت بحرین با آن روبه‌رو است اما فلسطین همچنان مورد توجه این ملت مظلوم و البته همه ملت‌های مقاوم است.

قاووق ادامه داد: شهر مقدس قم همواره از فلسطین حمایت کرده است ولی در بحرین رژیم آل‌خلیفه به مردم مظلوم این کشور ظلم می‌کند.

وی با بیان اینکه رژیم‌های عربی ابزاری برای آمریکا و اسرائیل هستند، بیان کرد: در شهر قم حق فلسطین احیاء ولی در بحرین علیه ملت مظلوم بحرین توطئه‌چینی می‌شود، رژیم‌هایی که از آمریکا ترس دارند باید به امام خامنه‌ای اقتدا کنند.

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان افزود: رژیم آل‌خلیفه علیه مردم این کشور فعالیت می‌کند، ترامپ بداند ملت‌های اسلامی دارای عزت هستند و اگر خورشید در دست راست و ماه در دست چپ باشد قدس و فلسطین را نمی‌فروشیم چون قدس مسئله آسمانی است.

قاووق با تأکید بر اینکه حکام عرب باید از امام خامنه‌ای تبعیت کنند، خاطرنشان کرد: ترامپ در برابر ایران اسلامی ذلیل‌ شده است این موضوع در حالی است که حکام عرب را خوار می‌کند.

* فلسطین را به چند میلیارد دلار نخواهیم فروخت
دکتر محمد طاهر در همایش شباب المقاومه عنوان کرد: خوشحالیم که در ایران و شهر مقدس قم حضور داریم. وی افزود: درود به ایران و درود به ملت و رهبر بزرگ آنان، درود به شیخ عیسی قاسم و ملت با اصالت بحرین، درود به خاطر موضع مکتبی و اصولی آنها درباره معامله قرن، درود به ملت فلسطین که همواره برای بدست آوردن زمین خود مبارزه می کنند.

عضو مجلس سیاسی جبهه الشعبیه لتحریر فلسطین گفت: ما فلسطین را به چند میلیارد دلار نخواهیم فروخت و این میلیاردها دلار برای فریب ماست، همه می دانیم که آن ها به دنبال گرسنه نگه داشتن ما هستند.

طاهر مطرح کرد: الان ملت فلسطین معامله قرن را رد می کنند، پس چرا مدعیان از آن حمایت می کنند، امروز محور مقاومت در ایران و سوریه و لبنان و یمن پیروزی های بزرگی کسب کرده است. وی تاکید کرد: ما به ترامپ می گوییم که شما می توانید خانه ها و مساجد ما را ویران کنید، اما اراده ما را نمی توانید از بین ببرید.

* امروز جبهه مقاومت جوانانی آگاه دارد
استاد داود شهاب عضو مجلس سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این همایش عنوان کرد: امروز که معامله قرن می خواهد بر امت مسلط شود، ترامپ باید بداند که اگر چند کشور از او حمایت می کنند، بدین معنی و مفهوم نیست که کل امت اسلام با آن ها همراه هستند؛ امت اسلامی در مقابل دشمنانی چون ترامپ قرار دارند. وی افزود: جوانان امت مسئولیت خود را می دانند و امروز جوانان غزه خواب را از چشم دشمنان گرفته اند و جبهه مقاومت امروز قوی شده است.

عضو مجلس سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: امروز جبهه مقاومت جوانانی آگاه دارد و این جبهه از رهبران بصیر نیز برخوردار است و همین رهبران جوانان امت را هدایت می کنند.

شهاب مطرح کرد: فردا جلسه و کنفرانسی در منامه برگزار خواهد شد، به برکت مخالفت ملت ها این کنفرانس بسیار ضعیف شده است. وی تاکید کرد: ما ملتی دارای رسالت و هدف هستیم، وقتی ترامپ سوریه و امت اسلامی را هدف قرار داده و بر ایران فشار وارد می کند، در واقع امت اسلامی را هدف قرار داده است.

جهاد عضو مجلس سیاسی جنبش اسلامی فلسطین بیان کرد: خطراتی که امت اسلامی را تهدید می کند از بین خواهد رفت و این معامله شکست خورده و اسرائیل از صحنه روزگار حذف خواهد شد.

شهاب ابراز کرد: ما از ملت ایران تشکر می کنیم و مطمئنیم پیروزی از آن ما بوده و امت اسلامی در نهایت سرافراز خواهند شد.