راه‌حل اجرایی گام دوم در ماهنامه حلقه وصل

به گزارش سراج هشت، شماره ۷۰ ماهنامه فرهنگی فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل با محوریت بررسی و تحلیل و ارائه راه‎حل برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم منتشر شد. ماهنامه حلقه‎وصل در این شماره در قالب یادداشت و مصاحبه با کارشناسان عرصه‎های مختلف در یک نگاه جامع و از ابعاد مختلف، بیانیه گام دوم را مورد تحلیل قرار داده و به این سوال پاسخ داده است که برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم چه باید کرد؟

شکستِ حصرِ نومیدی

«شکستِ حصرِ نومیدی» عنوان مقاله صادق یزدانی، سردبیر ماهنامه حلقه‎وصل در شماره ۷۰ است. یزدانی در مقاله خود مهمترین اقداماتی که می‎توان برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم انجام داد را برشمرده است. سردبیر حلقه‎وصل می‎نویسد: «دشمن پس از آزمودن شیوه‎های مختلف نفوذ و جنگ و مقابله، به‌درستی دریافته است که اگر می‎خواهد انقلاب اسلامی را شکست دهد باید این اتفاق از درون خود این جامعه رخ دهد و همان مردمی که سال‎ها پای انقلابشان ایستاده‎اند، باید از آرمان‎ها کوتاه بیایند و تنها راه کوتاه آمدن ناامیدی است.» صادق یزدانی در پایان تاکید دارد مهمترین و اساسی‎ترین کاری که جبهه فرهنگی انقلاب باید در قبال بیانیه گام دوم انجام دهد، «دور کردن نومیدی از خود است. اگر این نقیصه را برطرف کردیم، آن‌وقت می‎توان برای دیگران هم راهکارهایی ارائه و اجرا کرد.»

بیانیه گام دوم، نظریه نظام انقلابی

حجت‎الاسلام خسروپناه در شماره ۷۰ ماهنامه حلقه‎وصل در یادداشتی بیانیه گام دوم را به‌مثابه نظریه نظام انقلابی تبیین کرده و به‌صورت مفصل پنج درس ارزنده از بیانیه گام دوم را شرح داده است. حجت‌الاسلام طهماسبی و حزیراوی نیز در مقاله مشترک خود بیانیه گام دوم؛ محتوا و سیاست‎ها را با عنوان «خودآگاهی نسبت به جایگاه انقلاب» بررسی کرده‎اند. «بیانیه گام دوم؛ ابعاد، ابزارها و میدان‎ها» عنوان یادداشت علیرضا پورمسعود است. پورمسعود در این یادداشت به این سوال پاسخ داده است که چگونه می‎توان اشتباهات چهل سال اول را به مجریان اثبات کرد بدون اینکه در نگاه مردم به دین و نظام ضربه بخورد.

۹محور اجرایی بیانیه گام دوم

در ادامه کارشناسان عرصه‎های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، رسانه‎ای، حقوقی، تربیتی مانند دکتر زنگنه، حسین پارسایی، حبیب رحیم‎پور، حجت‎الاسلام وکیلی، ابوالفضل اقبالی، حجت‎الاسلام عزت‌زمانی، فرشاد مهدی‌پور، سعید احدیان، روح‎الله ایزدخواه، مصطفی زمانیان، میلاد دخانچی، محمدهانی ایرامنش، صادق شهبازی، حجت‎الاسلام محمدرضا فلاح و… در ۹ محور کلان، اجرایی شدن بیانیه گام دوم را تحلیل کردند. این ۹ محور عبارت‎اند از؛ محور فردی و خودسازی، محور علمی پژوهشی و نظری، محور تربیتی و ترویجی با محوریت آموزش و گفتمان‌سازی، محور قانون‌گذاری و تدوین مقررات، محور فعالیت‌های میدانی اقتصادی و مدل‌سازی برای کف میدان، محور اصلاح ساختارها و نهادهای موجود، محور ورود به عرصه برنامه‌ریزی کلان کشور، محور طرح‎ریزی اقدامات ملی و فراملی و بین‌المللی و نهایتا اقدام سیاسی به‌طورکلی و طراحی راهبری برای پیروزی در انتخابات مجلس و از آن مهم‎تر ریاست جمهوری ۱۴۰۰٫

نشریه حلقه‌‌وصل به سردبیری صادق یزدانی منتشر می‌شود. برای دریافت این نشریه می‌توانید با شماره تلفن ۵-۰۲۱۷۷۶۵۵۱۳۴ تماس بگیرید.