تقدیر ازبانوی آمربه‌معروف گیلانی

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر گیلان با ابلاغ پیام تشکر و مهرآمیز آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان و رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان، از اقدام شجاعانه این بانو قدردانی کرد.

حسن کربلایی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گیلان روز گذشته ۲۴ خردادماه با حضور در منزل بانوی آمر به‌ معروف در بخش خمام شهرستان رشت با تقدیر از اجرای فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر از سوی بانوی خمامی، اظهار کرد: با توجه به جسارت و هتاکی افراد هنجارشکنی که در حاشیه خیابان اصلی شهر خمام بانوی آمربه‌معروف را مورد ضرب و شتم قرار دادند، نیروی انتظامی و قوه قضاییه وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه باید با افراد هنجارشکن و رفتار‌های غیراخلاقی مقابله شود، افزود: اگر این امر انجام شود در آینده دوباره چنین اعمال و اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی در جامعه اسلامی تکرار نمی‌شود.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گیلان با اذعان به اینکه وظیفه اصلی اجرای فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر بر عهده تک‌تک افراد مؤمن و مسلمان جامعه است، گفت: با حمایت از کسانی که این فریضه را اجرا می‌کنند با هرگونه رفتار غیراخلاقی و هنجارشکنان برخورد خواهد شد.

امام‌جمعه بخش خمام نیز با اشاره به اینکه اقدام علیه این بانوی خمامی در دو بخش فردی و اجتماعی است، اظهار کرد: در بخش فردی حمله و هتاکی نسبت به این بانوی شجاع آمربه‌معروف بود و در بخش اجتماعی نیز افراد جامعه به‌ویژه اهالی بخش خمام حمایت مسئولان انتظامی و قضایی را از این بانو مطالبه کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامد اسدالله زاده با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده در راستای هتک حرمت به بانوی خمامی افزود: خوشبختانه تعدادی از ضاربان دستگیر و ضارب اصلی هم که متواری شده تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

همچنین در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم حسینعلی پور ابراهیمی مردم ولایتمدار و غیرتمند خمام با آوردن طومار حمایتی به مراسم و جمع‌کردن امضاء هزاران نفر از شرکت‌کنندگان در مراسم خطاب به آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان خواستار دستور ویژه وی به دادستان در خصوص برخورد قانونی و به‌موقع با هنجارشکنان به فریضه امربه‌معروف و هتک حرمت به بانوی امربه‌معروف شدند.

یادآور می شود، طی روزهای گذشته یک بانوی آمر به معروف گیلانی و فرزندش به دلیل انجام تذکر لسانی در راستای ترویج فرهنگ حجاب، توسط عده‌ای هنجارشکن در شهر خمام مورد ضرب و شتم قرار گرفت.