سریال «حجاب راه رستگاری» ساخته شهریار بحرانی با محوریت طرح مباحث قرآنی با موضوع حجاب روی آنتن شبکه یک می‌رود.

به گزارش سراج هشت، سریال حجاب راه رستگاری ساخته شهریار بحرانی یکشنبه‌ها، سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه یک سیما به نمایش در می‌آید و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

شهریار بحرانی در معرفی این اثر گفت: این سریال بر اساس ۱۳ آیۀ محوری قرآن دربارۀ مسئلۀ حجاب و ۱۸ آیۀ دیگر که به نوعی اهمیت حجاب را مطرح می‎‌‌کرد، تولید شده است. خدا در آیاتی از قرآن هدف از حجاب را طهارت، تزکیه و رسیدن به فلاح می‌داند که یکی از شیوه‎های رسیدن به فلاح، «حجاب» است و با انتخاب این عنوان برای سریال، مسیر و هدفمان را مشخص کردیم.

وی افزود: در پنج قسمت اول حجاب این سریال بحث شخصیت و دغدغه، هدف‌گذاری انسان در زندگی مطرح می‌شود و از آن به بعد بحث‌هایی برای حجاب به خاطر صلاح، رستگاری و حجاب به خاطر بهره‌مندی از اجر عظیم خداوند، حجاب به خاطر بهره‌مندی از رحمانیت خداوند،‌ حجاب به خاطر علم و حکمت خداوند، ‌اثر حجاب در صنع آخرتی انسان، حجاب به خاطر بهره‌مندی از مغفرت، حجاب به خاطر بهره‌مندی از توبه، خود بحث عفاف و ارتباطش با حجاب، اثر حجاب در طهارت قلب، حجاب به خاطر بهره‌مندی از تزکیه، حجاب به خاطر بهره‌مندی از تقوا، حجاب به خاطر اطاعت از امر خدا، حجاب به خاطر دوری از فرهنگ جاهلی و بحثی درباره قلعه حجاب در قسمت نوزدهم و در قسمت بیستم شاه کلیدی به عنوان حجاب را مطرح کنیم.

این کارگردان سینما و تلویزیون افزود: در این مجموعه سعی شده با نگاهی نو، مفاهیم قرآنی و احادیث ائمه اطهار (ع) درباره حجاب، عفاف، حیا و حفاظت از وجوهات انسانی به زبان تصویر بیان شود، به گونه‌‎‌ای که با ایجاد حس و درک متفاوت از کلیشه‎‌های رایج، در یک فضاسازی مناسب، به تفهیم معنای واقعی حجاب بپردازیم. هدف از ساخت این سریال، ارائه منظری قرآنی و به دور از هرگونه افراط و تفریط نسبت به مفهوم حجاب است و اینکه حجاب منحصر به بانوان و به معنای صرف پوشش نیست.