مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان گفت:‌ همزمان با فرا رسیدن ایام باشکوه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی جشنواره فرهنگی هنری سروسبز در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش سراج هشت،  جشنواره فصلی سروسبز همزمان با فرارسیدن ایام پاسداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی در بخش‌های متنوعی نظیر سرود، تک‌خوانی و نماهنگ به همت واحد هنر و ادبیات معاونت فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان برگزار می‌شود.

مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان محورهای جشنواره فصلی سرو سبز را برشمرد و افزود: آثار ارسالی به دبیرخانه این دوره از جشنواره به موضوعاتی نظیر چهل سالگی انقلاب اسلامی، حماسه فاطمی و حجاب، جهاد کبیر، استکبارستیزی‌، راهیان نور و دفاع مقدس اختصاص دارد.

دبیر جشنواره فصلی سرو سبز استان گیلان با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از زبان‌های محلی و استفاده از لهجه گیلکی، تالشی و آذری در آثار جشنواره سرو سبز تصریح کرد: مهلت ارسال آثار در حوزه تک‌خوانی و نماهنگ تا ۸ بهمن تعیین شده است اما گروه‌های سرود ۷ و ۸ بهمن اجرای حضوری دارند.جشنواره فصلی سرو سبز در گیلان برگزار می‌شود

حامدی نحوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره فصلی سرسبز را برشمرد و ابراز داشت: علاقمندان و هنرمندان گیلانی می‌توانند آثار خود را از طریق رایانامه SARVFEST@GMAIL.COM و یا به صورت حضوری به دبیرخانه جشنواره سرو سبز گیلان ارسال کنند.

وی سرو همیشه سبز را نمادی از ایستادگی و صلابت انقلاب اسلامی اعلام کرد و اظهار داشت: در دهه فجر هر سال به ویژه امسال که با آئین‌های باشکوه چهل سالگی انقلاب اسلامی همراه شده است قصد داریم با استفاده از ابزار ارزشمند هنر پویایی و پیشرفت نظام را به رخ دشمنانش بکشانیم.

مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان ایام‌الله دهه فجر را در حقیقت فصل شکوفایی نیروهای انقلاب دانست و بیان داشت: به فرموده مقام معظم رهبری با استفاده از زبان هنر می‌توان کارها و خدمات ارزشمند انقلاب را به صورت خلاقانه،‌ باورپذیر و مؤثرتر به مخاطبان ارائه داد.

دبیر جشنواره فصلی سرو سبز استان گیلان احیاء مجدد جایگاه گروه‌های هنری نظیر سرود و تک‌خوانی که چند سالی است در گیلان مغفول مانده‌اند را متذکر شد و گفت: فعال‌تر کردن این گروه‌ها و حمایت از آنان در دستور کار واحد هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان قرار دارد.

حامدی مهم‌ترین مزایا و فوایدی که احیاء گروه‌های هنری می‌تواند در اجتماع ایجاد کند را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: تشکیل اجتماعی از جوانان پرشور انقلابی در کنار هم،‌ افزایش نشاط اجتماعی و فراهم آمدن زمینه برای اجراهای نو و خلاقانه از مهم‌ترین این کارکردها به شمار می‌آیند.

وی از انتخاب یک گروه هنری ویژه پس از پایان جشنواره سرو سبز استان گیلان برای اجرای برنامه در سطح کشور خبر داد و تصریح کرد: همه گروه‌های سرود دانش‌آموزی و دانشجویی متشکل از برادران یا خواهران می‌توانند در جشنواره سرو سبز گیلان شرکت کنند و برنامه‌های خود را ارائه دهند.

مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه در بخش تک‌خوانی جشنواره سرو سبز تنها آقایان می‌توانند شرکت کنند افزود: در حوزه آثار مربوط به بخش نماهنگ نیز شخصیت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی گیلان می‌توانند آثار منتخب خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر جشنواره فصلی سرو سبز گیلان با ابراز رضایت از گروه‌های سرود مجموعه نواحی سپاه استان بیان داشت: از همه مدارس،‌ دانشگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های گیلان دعوت می‌کنیم برای اجرای برنامه‌ها و ارائه آثار تولید شده خود در جشنواره سرو سبز امسال شرکت کنند.

حامدی با بیان اینکه برای شرکت در جشنواره سرو سبز هیچ محدودیت سنی تعیین نشده است عنوان کرد: حتی گروه‌های سرود رده سنی نونهالان نیز اگر کارهای خوب و ارزشمندی در حوزه‌ها و محورهای یاد شده برای اجرا داشته باشند نیز می‌توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند.

وی با بیان اینکه آثار حوزه نماهنگ و تک‌خوانی باید به‌صورت حضوری و یا از طریق مراجعه به رایانامه دبیرخانه جشنواره سرو سبز ارسال شوند گفت: در حال حاضر بسیاری از آثاری که در حوزه تک‌خوانی و گروه‌های سرود ارائه می‌شود بدون توجه به سایر مفاهیم تنها در فضای صرف عاشقانه سیر می‌کنند.

حامدی در اختیار گرفتن ابزار قدرتمند هنر در راستای تحقق اهداف متعالی الهی و انقلابی را ضروری خواند و ابراز داشت:‌ برگزاری مراسم‌هایی نظیر جشنواره فصلی سرو سبز می‌تواند گروه‌های هنری استان گیلان را برای تولید آثار پرمحتواتر به سمت تعالی هر چه بیشتر سوق دهد.

تسنیم/