در نشست مشترک بسیجیان با نماینده ولی‌فقیه در گیلان شجره طیبه بسیج افسانه‌ای برای انقلابیون برشمرده شد و بسیجیان آمادگی خود را در برابر هرگونه تهدید اعلام کردند.

به گزارش سراج هشت، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان صبح امروز در نشست صمیمی با بسیجیان در سالن اجتماعات مصلی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه بسیج تشکلی افسانه‌ای است اظهار کرد: هیچ‌کس در هیچ مقطعی از تاریخ پس از ورود اسلام به ایران همچون پس از انقلاب اسلامی حضور مردم را در تمام عرصه‌های کشور ندیده است.

دشمنان داخلی و خارجی عوامل تهدیدکننده بسیج

آیت‌الله رسول فلاحتی با بیان اینکه ما درون امواج بسیج متلاطم هستیم افزود: گرچه در باطن دشمنان انقلاب و بسیج قدرت واقعی بسیج را درک نکرده اما در عمل به بخشی از قدرت بسیج پی برده‌اند و همین امر موجب ترس دشمنان اسلام از این قدرت انقلابی شده است.

وی با بیان اینکه بسیج برای دشمنان انقلاب اسلامی غیرقابل فهم است گفت: در دوران دفاع مقدس این بسیجیان بودند که در میدان باقی ماندند و با رشادت‌ها و جانفشانی‌هایی که از خود نشان دادند، فتح الفتوح بسیاری کردند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه بسیج اراده خدا در حمایت از این دین خدایی اسلام است گفت: تا اراده خدا است شجره طیبه بسیج، جان بر کف از دین مبین الهی حمایت کرده و نهال اسلام را در تمامی عرصه‌ها بارور نگاه می‍دارد.

فلاحتی با اشاره به اراده فولادین بسیج و بسیجیان بیان کرد: باور به معاد و آخرت که شاخصه اعتقادی بسیجیان است موجب داشتن ارده‌ای فولادین در بین آن‌ها شده و اقتداری برای غلبه بر نفس به این قشر مؤمن عطا کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان دشمنان خارجی را نخستین عامل برای از بین بردن بسیج برشمرد و تصریح کرد: دشمنان اسلام با تمام توان خود برای ضربه زدن به بدنه نظام و کنار زدن رهبر انقلاب تلاش می‌کنند و این بسیج است که در برابر تمامی این تهدیدات ایستادگی می‌کند.

وی دومین عامل تهدیدکننده بسیج را دشمنان داخلی در کشور و  تصویب برخی از طرح‌های ذلیلانه دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران در طول این چهل سال شاخ دشمنان را شکسته اما باید برای آن دسته از سیاسیونی که علاقه‌مند به غرب هستند و به آن‌ها تعلق‌خاطر دارند تأسف خورد.

نیت ارزشمند ایجاد بسیج

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با اشاره به نقش بسیج در تداوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: تاکنون انقلاب اسلامی با هر تهدیدی مواجهه شده بسیج آن را خنثی کرده است.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به وجود متعدد گردان‌های امام حسین، فاتحین و بیت‌المقدس در سطح استان افزود: این گردان‌ها در مقابل هر تهدیدی در داخل و خارج کشور آمادگی دفاع از انقلاب اسلامی را دارند.

وی با ارزشمند خواندن نیت تشکل بسیج گفت: امام خمینی (ره) درخت تنومندی را با بسیج کاشتند که تمام کشورهای منطقه از ثمره آن بهره می‌برند.

در این نشست قشرهای تربیت و آموزش، بسیج مهندسی کشاورزی، بسیج سازندگی، بسیج دانش‌آموزی و فضای مجازی سپاه قدس توانمندی و برنامه‌های آینده قشر خود را برای نماینده ولی‌فقیه تبیین و ترسیم کردند.