یازده جلد اسناد عبرت‌آموز لانه جاسوسی +دانلود

به گزارش سراج هشت، به نقل از حلقه وصل؛ پس از عدم موفقیت سرویس‌های جاسوسی غرب در حفظ شاه و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این مؤسسات اطلاعاتی، کارشکنی و توطئه بر علیه انقلاب اسلامی را آغاز کردند. در آبان ۱۳۵۸، دانشجویان پیرو خط امام با تسخیر سفارت آمریکا و کشف اسناد محرمانه موجود در این لانه جاسوسی، توانستند دخالت آشکار ایالات متحده آمریکا در اقدامات خشونت‌بار و توطئه‌های مختلف علیه ایران و مسلمانان منطقه را به اثبات برسانند.

یازده جلد اسناد عبرت‌آموز لانه جاسوسی +دانلود

سرویس معرفی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۲ آبان سال ۹۴، ضمن دیدار با هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان به موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره کردند و تاکید کردند: «جوان‌های عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید، دانشجویانی که آنجا را گرفتند و فهمیدند که لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال کردند، این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده اند؛ آمریکا این است.»

واحد اسناد مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، مجموعه اسناد لانه جاسوسی را که قبلاً توسط دانشجویان پیرو خط امام در ۷۴ جلد منتشر شده بود را بار دیگر منتشر کرده و در توضیح آن آورده است: حرکتی که دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران آغاز کردند، بی‌تردید در تاریخ مبارزات ملت‌های تحت سلطه نقطه عطف به شمار می‌رود. دانشجویان با داشتن تحلیل دقیق از روند حوادثی که داشت انقلاب اسلامی را به انحراف می‌کشاند و با انجام این حرکت‌، دست به اقدامی زدند که از نگاه امام خمینی(ره‌) انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود.

این اسناد می‌گوید که بین جناح‌های امنیتی(سازمان سیا)، نظامی (پنتاگون‌) و سیاسی(وزارت امور خارجه‌) اختلاف‌نظرها و تحلیل‌های متفاوتی وجود داشته است‌. خاطرات منتشرشده دست‌اندرکاران امریکایی نشان می‌دهد که آنچه در مورد غربی‌ها و به ویژه آمریکایی‌ها درباره برنامه‌ریزی‌های دقیق و بلندمدت تبلیغ می‌شود، عمدتاً اغراق‌آمیز و به دور از واقعیت است‌. اسناد و خاطرات نشان می‌دهد که در امریکا اختلاف‌نظرات عمیقی وجود دارد و گاهی این اختلاف‌ها به حذف طرف مقابل به هر وسیله و شیوه‌ای می‌انجامد. به علاوه‌، این تفکر که ابرقدرتها برای دهها سال آینده برنامه‌ریزی کرده و دیگران تنها مجری سیاست‌های از پیش تعیین‌شده آن‌ها هستند با تردید جدی روبرو می‌شود. اسناد نشان می‌دهد که ابرقدرت‌ها چقدر در برابر اقدام‌های غافلگیرانه ضعیف هستند. این مسأله‌، به ویژه در بررسی مدیریت بحران توسط دستگاه حاکمیت وقت امریکا بسیار قابل توجه است‌. به عنوان نمونه اختلاف نظر سایروس ونس وزیر خارجه و سولیوان سفیر سابق امریکا در تهران از یکسو با برژینسکی مشاور امنیت ملی کارتر و ماندیل معاون رئیس جمهور از سوی دیگر، تا آنجا پیش می‌رود که کارتر به اجبار هایزر را برای اخذ تصمیم دقیق درباره نحوه مواجهه با انقلاب اسلامی به تهران‌ِ پیش از انقلاب اسلامی اعزام می‌کند. در نمونه دیگر، مخالفت سایروس ونس با تجاوز نظامی آمریکا به طبس تا آنجا پیش می‌رود که وی استعفا داده و ادموند ماسکی جای او را می‌گیرد.

…جهت دانلود کلیک نمایید…