نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم رعایت اصول اخلاقی توسط زوار اربعین گفت: زائران اربعین باید از انجام اقداماتی که موجب وهن شیعه می‌شود خودداری کنند.

 

به گزارش سراج هشت، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح دیروز در گردهمایی استانی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در عرصه اربعین اظهار داشت: تلاش‌های شما فعالان فرهنگی سبب جریان‌سازی در مراسم پیاده‌روی اربعین می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فعالان فرهنگی باید اقدامات خود را در ایام اربعین صرفاً برای رضای خدا انجام دهند تصریح کرد: اگر اقدامات شما برای رضای خدا نباشد ثمره‌ای ندارد.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه فعالان فرهنگی باید در ایام اربعین سعه‌ صدر را سرلوحه کار خود قرار دهند عنوان داشت: شما در ایام اربعین با افراد گوناگونی مواجه می‌شوید و باید در ارتباط با مردم صبور باشید.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه تمام زوار اربعین باید تلاش کنند تا نماز خود را اول وقت اقامه کنند افزود: اگر زوار اربعین نماز اول وقت را سرلوحه قرار ندهند مشخص نیست که مورد عنایت خدا قرار بگیرند یا خیر.

وی با اشاره به اینکه یکی از آرزوی‌های ما این است که تمام زوار اربعین در زمان نماز با هم نماز اول وقت را اقامه کنند اعلام کرد: متاسفانه در حال حاضر نماز‌های زوار اربعین بعضاً اول وقت اقامه نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فعالان فرهنگی در ایام اربعین باید زوار را به قرائت دعا و نیایش تشویق کنند ابراز داشت: گعده گرفتن در مسیر اربعین و گپ زدن بی‌فایده است‌.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی توسط زوار اربعین خاطرنشان کرد: وجود زباله در مسیر نجف تا کربلا و رها کردن آن‌ها شرایط بسیار نامناسبی را پدید آورده است.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه زوار اربعین باید رعایت نکات بهداشتی را به یکدیگر سفارش کنند تصریح کرد: همراه داشتن دستمال و رعایت نکات بهداشتی باید سرلوحه کار زوار اربعین باشد.

وی با تاکید بر اینکه بانوان در پیاده‌روی اربعین باید حجاب اسلامی را رعایت کنند گفت: امروز تمام زواری که از کشورهای دیگر در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند حجاب زن ایرانی را تحت نظر دارند و از آن الگو می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اعلام اینکه فعالان فرهنگی در مرز‌ها باید بانوان را ملزم به استفاده از چادر کنند ابراز داشت: مسلمانان از ۳۵ کشور جهان در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه رعایت حجاب، دستور مستقیم اسلام، قرآن و پیامبراکرم(ص) است خاطرنشان کرد: زوار اربعین باید از انجام اقداماتی که موجب وهن شیعه می‌شود خودداری کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم عدم توجه به انجام مراسمات خرافی و بدعت‌آفرین در ایام اربعین اظهار داشت: اگر جایی قمه‌زنی انجام شد به تماشای آن نروید زیرا این کار شما به‌معنای تشویق قمه‌زنان است.

وی با اعلام اینکه زوار اربعین باید باید به قمه‌زنان بی‌اعتنایی کنند خاطرنشان کرد: زوار ایرانی باید از مجادله با سایر زوار پرهیز کنند زیرا این امر موجب بروز کدورت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه زوار اربعین باید از مجادلات قومیتی پرهیز کنند تصریح کرد: تمام زوار باید صرفاً یکدیگر را به اسلام و قرآن دعوت کنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد که در کربلا موکب‌هایی مانند “قناه المرجعیه” دارند با صحبت‌هایشان به برخی اختلافات دامن می‌زنند گفت: زوار اربعین باید در برخورد با سایر زوار اصول اخلاقی را رعایت کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم توجه به اصول اخلاقی خاطرنشان کرد: زوار اربعین باید از عجله کردن و انجام اقداماتی مانند هل دادن زائران برای دست رساندن به ضریح عتبات عالیات خودداری کنند.

آیت‌الله فلاحتی با اعلام اینکه زوار اربعین تلاش کنند تا در طول زیارت هر یک نائب‌الزیاره یک شهید باشند تصریح کرد: تلاش کنید تا به یاد شهدا به‌ویژه‌ شهدای مدافع حرم باشید و به نیابت از آن‌ها زیارت کنید.