جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) با هدف توانمندسازی و تبادل تجربیات گروه های فعال در مناطق حاشیه نشین دوره ی تخصصی «محیا» را با محوریت نقش آفرینی در رفع آسیب های اجتماعی ویژه گروه های جهادی و دانشگاه های فعال در مناطق حاشیه نشین سراسر کشور برگزار می کند.

به گزارش سراج هشت، به نقل از حلقه وصل؛ جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) دوره ی تخصصی و کاربردی نقش آفرینی در رفع آسیب های اجتماعی را با عنوان «محیا» برگزار می کند.

در واقع آسیب های اجتماعی و گسترش روزافزون مناطق حاشیه نشین، چالشی است که در  سال های اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است، موضوعی که رسیدگی به آن از ضرورت بالایی برخوردار است.

گروه های جهادی و دانشجویی به عنوان قشر پویا و فعال جامعه که در طول تاریخ زبان گویای محرومین و مستضعفین و مطالبه گران  عدالت و خدمت رسان به اقشار بوده اند، از اولویت و مزیت بالایی جهت ورود به عرصه آسیب‌ها و معضلات اجتماعی برخوردارند.

از جمله الزامات فعالیت بهینه گروه های دانشجویی در عرصه آسیب های اجتماعی، آشنایی با موضوعات، الگوها و روش های مواجهه و مداخله در این عرصه می باشد.

بنابراین دوره تخصصی و کاربردی «محیا» با هدف تبادل تجربیات گروه های دانشجویی فعال در حوزه آسیب های اجتماعی و توانمندسازی ایشان جهت نقش آفرینی بهتر در این عرصه، با رویکرد یادگیری عملی  طراحی گردیده و با دعوت از اساتید برجسته و فعال در حوزه آسیب های اجتماعی و همچنین با حضور مسئولین سازمان ها و نهادهای فعال و گروه های دانشجویی فعال در مناطق حاشیه نشین برگزار می شود.

این دوره از ۱۷ الی ۲۰ مهر ماه به همت معاونت جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی و مشارکت جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) در تهران – آبعلی- اردوگاه سیدالشهدا برگزار خواهد شد.

محورهای این دوره شامل آشنایی با وضعیت کنونی آسیب های اجتماعی و تبیین دلایل ایجاد و گسترش حاشیه نشینی کشور، اصول فعالیت و راهکارهای جلوگیری از گسترش آسیب های اجتماعی، اصول و روشهای جریان سازی رسانه ای و جلب مشارکت های مردمی، تبادل تجربیات گروههای دانشجویی فعال در حوزه آسیب های اجتماعی و آشنایی با ماموریت و ظرفیت های سازمانها و نهادهای فعال در حوزه آسیب اجتماعی می شود.

از جمله اساتید دوره نیز دکتر گراوند پژوهشگر، رئیس سابق و طراح مرکز رصد امور اجتماعی وزارت کشو، دکتر زرشناس عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،  دکتر بنیانیان مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمد پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی قزوین، محسن مهدیان خبرنگار و فعال رسانه ای، محمد فدایی معاون علمی سازمان بسیج دانشجویی، رضا غلامزاده دبیر جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) و سید پویان حسین پور روزنامه نگار و فعال فضای مجازی می باشند.

یادآور می شود، مهلت ثبت نام تا روز پنجشنبه ۱۲ مهرماه اعلام شده است و با توجه به طراحی صورت گرفته و در نظر گرفتن سرفصل ها و پنل های تخصصی جهت فعالیت بهینه گروه در مناطق حاشیه نشین، نیاز است از هر گروه ۳ نفر در دوره شرکت نمایند که شامل مسئول گروه، مسئول رسانه و جریان سازی و مسئول فرهنگی آموزشی می باشد.

جهت ثبت نام در دوره ی محیا روی این لینک کلیک کنید.