رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین از صدور ویزا رایگان برای خادمین و موکب داران بر اساس سهیمه بندی خبر داد.

به گزارش سراج هشت، به نقل از عقیق؛ «حسن پلارک» رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین در گفتگویی با اشاره به اینکه هم اکنون پیگیر توافقات بین ایران و عراق در خصوص نحوه صدور روادید، انتقال کالاها و … هستیم، گفت: همچنین توافقی با دولت برای صدور مجوز خروج کالاهای موکب داران انجام شده است.

وی اظهار کرد: با موافقت وزارء جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مجوزها برای انتقال امکانات، وسائل و خودروها از مرزهای مهران، شلمچه و چزابه صادر شده و هم اکنون در حال تهیه شیوه های اجرایی برای گمرک کشور هستیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: همچنین عراق نحوه صدور ویزا برای خادمین، موکب داران و گروه هایی که دارای مجوز و پروانه موکب داری و خدمت رسانی هستند را مشخص کرده است از این رو بر اساس سهمیه مشخص شده ویزا رایگان به این افراد ارائه می شود

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به اینکه ۱۲۰۰ موکب ایرانی در ایام اربعین به زائران خدمات ارائه می دهند، خاطرنشان کرد: بر این اساس ۶۰ درصد موکب ها در داخل عراق برپا خواهند شد و ۴۰ درصد مابقی در مرزها و نقاط دیگر داخلی در خدمت زائران هستند.