سخنگوی ستاد مرکزی اربعین از مشخص شدن هزینه ریالی ویزا اربعین خبر داد و گفت: دفاتر موقت صدور ویزا در ۲۰ نقطه از کشورمان دایر خواهد شد.

در خصوص آخرین بررسی های صورت گرفته برای تعیین هزینه ویزا اربعین ۹۷، گفت: هزینه صدور ویزا برای اربعین سال جاری ۴۱ دلار است که هزینه ریالی آن بر اساس دلار تعادلی که در سامانه نیما قیمت‌گذاری و ارائه می شود محاسبه خواهد شد.
هزینه ویزا اربعین بر اساس قمیت ارز ثانویه خواهد بود
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه تلاش شد هزینه ویزا اربعین از ارز آزاد به ارز ثانویه تغییر کند که خوشخبتانه این مهم به ثمر رسید، اظهار کرد: طبق استعلامی که امروز انجام شد قیمت دلار حدود ۹ هزار تومان بود اما ممکن است این نرخ در روزهای آتی تغییر کند.
تعهد بانک مرکزی برای پیش بینی بازه های زمانی ۱۴روزه ثابت نرخ ارز
وی با اشاره به اینکه زائران برای ثبت نام مبلغ ریالی ارائه می کنند و معادل این مبلغ ارز خارجی به عراقی ها پرداخت خواهد شد، ادامه داد: در این بین بانک مرکزی تعهد کرد ارز رایج دینار یا یورو جایگزین و به حساب عراق واریز کند البته با توجه به اینکه نوساناتی در نرخ ارز وجود دارد توافقی با بانک مرکزی و سازمان حج و زیارت صورت گرفت مبنی بر اینکه قیمت ارز در بازه های زمانی ۱۴روزه ثابت بماند و نوسانات خللی ایجاد نکند.
۲۰ هزار تومان هزینه خدمات زائران است
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور افزود: همچنین مبلغ ۲۰ هزار تومان برای هزینه خدمات بهداشتی، بیمه و غیره از سوی سازمان حج و زیارت پیش بینی شده است.
تعداد دفاتر موقت صدور ویزا به ۲۰ دفتر افزایش یافت
حیدری با یادآوری اینکه سال گذشته دفاتر موقت صدور ویزا در ۱۲ نقطه کشورمان وجود داشت، تصریح کرد: خوشخبتانه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال جاری تعداد دفاتر ۲۰ نقطه افزایش یافته است.

منبع: عقیق