انتشارات مؤسسه فرهنگی «خیبر» البرز طرح فروش کتاب و مجموعه نمایشگاهی «زمانی برای زن بودن» را همراه با جوایز ویژه به مناسبت هفته دفاع مقدس آغاز کرده است.

به گزارش سراج هشت، به نقل از حلقه وصل؛ سیده فاطمه محمودیان مدیر بخش انتشارات مؤسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر در استان البرز گفت: در راستای پاسداشت جایگاه و حضور زن در دوران دفاع مقدس و خلق آثار ارزشمند ادبیات داستانی دفاع مقدس کتاب «زمانی برای زن بودن» توسط انتشارات تلاوت آرامش به چاپ رسید.

وی ادامه داد: یکی از مظلومانه ترین و محجورترین جلوه های دفاع مقدس، نقشی است که زنان در این برحه ایفا کردند. گاه مجاهدی خستگی ناپذیر بودند که دوشادوش مردان می جنگیدند و مادرانی صبور و استوار که پیکر بی جان جوانانشان را به آغوش می کشیدند و گاهی همسرانی که صبر زینبی می کردند در غم از دست دادن شیرمردانشان. هر چه بود سنگینی بار رسالتی بود که از آنان قهرمان هایی بی بدیل ساخته بود. رسالتی که امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته و متاسفانه مغفول مانده و فراموش شده است.

محمودیان تصریح کرد: در واقع  هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است برای بازسازی و احیاء شور و شعور و غیرتمندی در بانوان و دختران سزمینمان، تا فراموش نکنیم که می توان زن بود و مجاهدت کرد؛ می توان زن بود دفاع کرد؛ می توان زن بود و ایستادگی کرد در مقابل هر چه تهدید و تهاجم است و شروع مسابقه نویسندگی از هفته دفاع مقدس بوده است.

مدیر انتشارات مؤسسه خیبر افزود: کتاب «زمانی برای زن بودن»حکایتی است از این مجاهدت ها و رشادت ها، حکایتی است از زندگی زنان شهیده و مادران و همسران شهدا و حکایتی است از زندگی زیبا ترین الگوهای زنانگی که به مناسبت هفته دفاع مقدس طرح فروش ویژه این کتاب به همراه آثار نمایشگاهی آن آغاز شده است.

وی اضافه کرد: این کتاب در چهار بخش « از تبار باران»، «بهشت همپای تو»، «چتری برای حماسه» و «پا به پای مجنون»، به روایتگری زندگی زنان ایثارگر، شاهد و شهید می پردازد. این کتاب روایتی دوباره دارد از رنج‌ها، مبارزات، صبرها و از خود گذشتگی‌هایِ ۱۹زن شهیده در بخش اول، ۱۱ مادر شهید در بخش دوم، ۲۰ زن ایثارگر و امدادگر در بخش سوم و ۳۱ همسر شهید در بخش چهارم.

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد: علاقه مندان جهت تهیه این کتاب می توانند با شماره ۰۲۶۳۲۷۷۷۰۶۶ تماس حاصل نمایند.