در آخرین جلسه ستاد هماهنگی برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ به نقش به‌سزایی شهید سیرت نیا در شناساندن سیره عملی شهید قلی پور اشاره و حفظ وحدت از جمله تأکیدات شهید در مقابل توطئه دشمنان برشمرد شد.

به گزارش سراج هشت، به نقل از فارس؛ آخرین جلسه ستاد هماهنگی برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ امشب با حضور اعضای ستاد در رشت برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه رشت و دبیر ستاد برگزاری یادواره شهید قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ نیز در این نشست اظهار کرد: برنامه های متنوعی قبل از برگزاری یادواره شهید قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ در رشت صورت گرفته که برگزاری شب خاطره، قرائت زیارت عاشورا در منزل شهید و برگزاری صبحگاه مشترک از مهمترین برنامه ها بوده است.

سرهنگ مصطفی پور با بیان اینکه حفظ ارزش های شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزاری یادواره‌های شهدا نیز در همین راستا است افزود: یادواره شهید قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای۲ عصر روز شنبه در گلزار شهدای رشت با حضور مردم ولایتمدار و شهید پرور رشت برگزار می شود.

مسئول معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با اشاره به نقش شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا در تبیین سیره عملی شهید قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ اظهار کرد: عظمت برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای ۲ و شهید حاج محمود قلی پور امروز مرهون زحمات و تلاشهای روشنگرایانه شهید سید اسماعیل سیرت نیا در گذشته است.

سرگرد روح الله اسماعیلی با بیان اینکه طی ۱۵ سال اخیر شهید سید اسماعیل سیرت نیا نقش بسزایی در تبیین سیره شهدا از جمله شهدای دفاع مقدس داشته افزود: امروزه عالی‌ترین مقام اجرایی استان و نماینده ولی فقیه در گیلان درگیر برگزاری یادواره شهید قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلا۲ هستند که این سطح از برگزاری یادواره نتیجه زحماتی است که شهید سیرت نیا در شناساندن شهید قلی پور و همرزمانش در عملیات کربلای ۲ و کربلای ۵ متحمل شده است.

وی با بیان اینکه کار برای شهدا یقینا نتیجه بخش است گفت: شهادت مزدی بود که شهید سیرت نیا و امثال آنها در راه رضای خدا به واسطه شهدا و کار برای آنها از خداوند گرفته اند.

حجت الاسلام و المسلمین سمیعی، همرزم شهید حاج محمود قلی پور نیز در این نشست با اشاره به سیره عملی شهید حاج محمود قلی پور به بیان خاطره ای از دوران حضور مشترکشان در جبهه‌ای نبرد اشاره کرد و به جزئیاتی از فراز و فرودهای ازدواج شهید با همسرش پرداخت.

به گزارش فارس، همسر شهید قلی پور نیز در ابتدای این مراسم به بیان فضایل اخلاقی شهید و سیره عملی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب مواردی را مطرح کرد.