کتابی که مورد علاقه شهید حججی بود +عکس

به گزارش سراج هشت، کتاب «هنر اهل بیت (علیه السلام)» کتابی است که به باورها و اعتقادات رزمندگان در جنگ هشت سال دفاع مقدس می پردازد و نگاهی دارد به آنانی که پس از جنگ می‌خواهند با سیره و اندیشه و انگیزه آسمانی مردان بی‌ادعا آشنا شوند.این کتاب در بخش‌ها و عناوین مختلف با بیان خاطراتی از شهدا، از اعتقادات عمیق آنان و سیره‌شان سخن می‌گوید و روشنگر ستم‌ها و آماج‌های ناروایی است که به جنگ و رزمندگان نسبت داده می‌شود.

هنر اهل بیت کتابی است که به گفته همسر و دوستان نزدیک شهید محسن حججی، کتاب مورد علاقه این شهید مدافع حرم بوده است و این کتاب همیشه همراهش بوده و هرجا و هرزمان که وقت آزاد پیدا می‌کرده است به مطالعه آن می‌پرداخته است.

این کتاب در بخش‌ها و عناوین مختلف با بیان خاطراتی از شهدا، از اعتقادات عمیق آنان و سیره‌شان سخن می‌گوید و روشنگر ستم‌ها و آماج‌های ناروایی است که به جنگ و رزمندگان نسبت داده می‌شود.

در قسمتی از کتاب می خوانیم :
وقتی در حلقه محاصره دشمن گرفتار شده بودیم و از اطراف مورد تیراندازی قرار گرفتی, تعدادی از بچه‌ها زخمی و شهید شدند و بر روی رمل‌ها افتادند.

تلاش ما برای نجات آنها بی‌فایده بود. از این رو مجبور به بازگشت شدیم. وقتی از تیررس بعثی‌ها خارج شدیم, حسین خرازی ایستاد. خم شد و دست روی زانوهایش گذاشت و بلندبلند شروع به گریه کرد. درچنین شرایطی حسین احساس می‌کرد تمام گناهان دنیا به گردن اوست. شرایط روحی او عالی بود.

گفت: بچه‌ها می‌دانید, وقتی در آخرین لحظات منطقه درگیری را ترک می‌کردم و نمی‌توانستم به مجروحین مانده در منطقه کمک کنم یاد مصیبت امام حسین علیه‌السلام افتادم که به حضرت قاسم فرمود:…

هم باید شهید شویم تا فردا بماند. و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی! چه می‌شد بارالها امروز شهید می‌شدیم و فردا زنده می‌شدیم تا دوباره شهید شویم.

ولی این را می‌دانم برای عزاداری‌های آقا اباعبدالله و گریه و زاری‌ها برای مظلومیت حسین علیه‌السلام دلم تنگ خواهد شد…

کتاب هنر اهل بیت که بعنوان کتاب سال دفاع مقدس معرفی شده در قطع رقعی و ۴۳۲ صفحه توسط سیدحسن منتظرین تالیف و به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.