هنرمند انقلابی انعکاس دهنده دردهای مردم است

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه در پانزدهمین شب از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی در شهرکرد گفت: هنرمند انقلابی با خلق آثار خود دردهای مردم را منعکس می کند و بهترین رسانه برای بیان مطالبات بحق مردم است.

به گزارش سراج هشت به نقل از حلقه وصل، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ، در پانزدهمین شب از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی که با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در مهدیه مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار شد گفت: هنرمند انقلابی دارای خصوصیات و ویژگی های مهمی است که اگر به آنها توجه نکند به آسیب های مخربی گرفتار می شود.

وی، توجه دادن مردم به آیات و نعمت های الهی را از مهمترین ویژگی های هنرمند انقلابی برشمرد و افزود: یک هنرمند متعهد انقلابی کسی است که با آثار خود آیات الهی را به تصویر می کشد و مردم را از این طریق به خداوند نزدیک می کند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ادامه داد: هنرمند انقلابی همچنین رابط بین مردم و مسئولان است و حرف مردم را از طریق آثارش به مسئولان منتقل می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر مراقبت در حوزه هنر انقلابی، تصریح کرد: باید در تربیت هنرمندان متعهد و انقلابی بیش از پیش دقت نظر داشته باشیم چراکه در برخی موارد مشاهده شده هنرمندان غیرمتعهد به عنوان الگو به مردم معرفی شده اند و بی تعهدی را ترویج کرده اند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه خاطرنشان کرد: باید در صدا و سیما و وزارت ارشاد هنر متعهدانه و هنرمند متعهد را بخوبی معرفی کنیم.

وی هنر را عینیت بخشی تخیل آدمی تعریف کرد و گفت: انسان زمانی که تخیلات خود را به صورت عینی به تصویر می کشد در واقع یک اثر هنری خلق کرده است.

حجت الاسلام خسروپناه با اشاره به فعالیت های جهان غرب در زمینه فرهنگ و هنر، اظهار داشت: هالیوود که مرکز فعالیت های هنری غرب است شهوت و غضب را ترویج می کند و در حالی که فیلم های دینی می سازد اما هیچ یک در خدمت به مردم به کار گرفته نشده و مروج فساد است.

این پژوهشگر رشته فلسفه افزود: هنر انقلابی و متعهد نقطه مقابل فعالیت های دنیای غرب است چراکه با عقل پیوند زده شده و در خدمت دین و مردم است