عطر رضوی در گیلان هم پیچید/حضور حاج حسین یکتا همزمان با شب ولادت امام رضا(ع) در رشت

جشن‌های زیر سایه خورشید برای یازدهمین سال متوالی در گیلان برگزار و شب ولادت امام رضا(ع) ویژه برنامه ای با حضور حاج حسین یکتا در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می گردد.

به گزارش سراج هشت،کیومرث مژدهی مسئول کانون جوانان رضوی گیلان به حلقه وصل گفت: هر ساله  پیش از آغاز دهه کرامت گردهمایی با حضور خادمین فرهنگی امام رضا(ع) یعنی در واقع بانیان، فعالان و اعضا کانون و هیئات برگزار می شود تا برنامه های این دهه اعلام و هزینه بخش های مختلف این مراسم توسط شرکت کنندگان تعیین و تقبل شود.

وی بیان داشت: البته این جشن ها با نگاه به مناطق محروم و حاشیه ای شهر برگزار می شود و هدف ما ارائه مدلی از ابراز علاقه به اهل بیت(ع) در جشن هاست. همان طور که می دانید برای ایام شهادت ائمه و مثلا ماه محروم و صفر، شب های قدر، فاطمیه و … برنامه های مختلف عزاداری تعریف و اجرا می شود اما متأسفانه در خصوص برگزاری جشن برای اعیاد مذهبی و میلاد ائمه ما مدل و برنامه خاصی نداریم و تعریف نشده است.

مژدهی در خصوص تأثیر این برنامه ها بر مخاطبین نیز افزود: به هر صورت برگزاری این گونه جشن ها به نوعی تجدید میثاق با ائمه است و مردم ما نیز همیشه رکن اصلی برگزاری چنین برنامه هایی هستند. اشاعه سبک زندگی اهل بیت(ع)، آشنایی بیش تر با این بزرگواران، تلاش بر ترویج کلام اهل بیت(ع) و ایجاد یک تلنگر در افراد در قالب این برنامه ها صورت می گیرد و در دهه کرامت به دلیل آنکه برگزاری این برنامه ها از صبح تا شب در تمامی محافل مثل هیئات، بیمارستانها، مساجد، روستاها، حسینیه ها و حتی خیابان ها انجام می گیرد اثرگذاری به مراتب بیش تر است.

وی خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم با ارائه مدلی از برگزاری جشن در میلاد امام رضا(ع) ارادت خود را نشان دهیم.

مژدهی تصریح کرد: امسال نیزجشن‌های زیر سایه خورشید برای یازدهمین سال متوالی در گیلان برگزار و این استان افتخار دارد که جزء اولین برگزار کنندگان جشن‌های رضوی باشد.

وی افزود: کاروان خدام رضوی با سفر به گیلان در ۳۳ شهر، بخش و روستای استان حضور پیدا می‌کنند.

مژدهی با تصریح اینکه جشن‌های دهه کرامت با حمایت نهادهای دولتی و انقلابی توسط تشکل‌های مردمی برگزار می‌شود افزود: امسال ۱۹۵ عنوان برنامه توسط تشکل‌های مردم نهاد و با حضور کاروان خدام رضوی در استان برگزار می‌شود.

مسئول کانون جوانان رضوی گیلان خاطر نشان کرد: کاروان خدام رضوی از چهارشنبه ۲۷ تیر در قالب جشن‌های زیر سایه خورشید وارد گیلان شدند. این کاروان شامل ۹ نفر در قالب ۲ گروه از خادمین آستان قدس با شعار «هرچه دارم از تو دارم» در برنامه‌های دهه کرامت تشکل‌ها و مجموعه‌های مذهبی استان حضور دارند.

دبیر جشن‌های مردمی زیرسایه خورشید در گیلان با تشریح برنامه‌های دهه کرامت اعلام کرد: استقبال از خدام رضوی در شهرهای و روستاهای مختلف، برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها)، برگزاری جشن میلاد امام رضا (علیه السلام)، جشن ویژه دختران «مثل معصومه» با حضور ۶۰۰ دختر نخبه جوان، مهمانی فرهنگی پسران در مدرسه شهید بهشتی، شب شعر «ملکوت هشتم» از جمله این برنامه هاست.

وی خاطرنشان کرد: کاروان خدام حرم رضوی همچنین در اماکنی مانند زندان، بیمارستان، خانه سالمندان و منازل شهدا اجرای برنامه خواهند داشت.

مژدهی در ادامه به ویژه برنامه ی میلاد امام رضا(ع) در رشت اشاره کرد و افزود: این مراسم با حضور خدام حرم رضوی از ساعت ۲۱ روز سه شنبه با حضور حاج حسین یکتا و حاج حسن خلج در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می گردد.