عصر چهارشنبه ۲۷ تیرماه نشست هم‌اندیشی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان گیلان در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد.

به گزارش سراج هشت،به نقل از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت، ولادت با سعادت کریمۀ اهل‌بیت حضرت معصومه(س) و شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، گفت: ان شاء الله خداوند منان همه خدمتگزاران راستین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از رهروان واقعی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) قرار دهد تا بتوانیم دین خود را به انقلاب اسلامی این عطیه الهی ادا کرده و تکلیف خود را در دفاع از حریم ولایت به‌درستی انجام دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با بیان اینکه همه ساله ستادی تحت عنوان «ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی» با مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شکل می‌گیرد، تصریح کرد: در سال‌جاری و به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر آن ستاد، شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز به ریاست نماینده ولی فقیه در گیلان تشکیل و جلساتی نیز برگزار شده است.

وی  با بیان اینکه این شورا به سیاستگذاری مسائل کلی و اساسی پیرامون موضوع چله انقلاب اسلامی می‌پردازد، افزود: دستگاه‌های اجرایی عضو این شورا، قالب‌های عملیاتی را احصا، شناسایی و اجرا می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اعلام رضایت از روند تشکیل و فعالیت شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان، اظهار کرد: متاسفانه بی‌مهری‌هایی توسط برخی از مدیران و مسئولان استان که انتظار می‌رفت فعال‌تر عمل کنند، وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه از نظرات و پیشنهادات همۀ کسانی که برای تعالی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دغدغه دارند، استقبال خواهیم کرد، گفت: از توان نخبگان جوان و ایده‌های نو برای تبیین هرچه بهتر دستاوردهای چهل ساله نظام بهر‌مند خواهیم شد.

وی با اشاره به اشارات قرآنی و روایی در خصوص  پر رمز و راز بودن عدد چهل، اظهار کرد: در دین مبین اسلام نگاه ویژه‌ای به عدد چهل شده است و آیۀ «وَوَاعَدْنَا مُوسَىٰ ثَلَاثِینَ لَیْلَهً وَأَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَهً…» این اهمیت را به خوبی نشان می‌دهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد، تصریح کرد: عدد چهل نشانۀ پختگی، بلوغ و استواری است و انقلاب اسلامی ایران با همه پیچ و خم‌هایی که به سلامت پشت‌سر گذاشته، وارد چهل سالگی خود شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه دشمنان قسم‌خورده نظام در حال توطئه به‌منظور آسیب‌رسانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند تا از حلاوت آن بکاهند، افزود: دشمنان تمام توان خود را به‌کار گرفته‌اند تا با دسیسه‌ها و توطئه‌های شیطانی خود شیرینی چله انقلاب را به کام مردم تلخ کنند و حس ناامیدی را در جامعه گسترش دهند.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره در صدد ضربه‌زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: به لطف الهی، هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم همیشه در صحنۀ ایران همۀ فتنه‌ها و نقشه‌های دشمنان در طول چهل سال عمر با برکت انقلاب اسلامی نقش برآب شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه برنامه‌های شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در دو محور تبیینی و تبلیغی انجام می‌شود، عنوان کرد: برنامه‌های تبیینی از ابتدای سال آغاز شده و تا دی ماه ادامه خواهد داشت و سپس جلوه‌های تبلیغی و فضاسازی شهری در نیمه دوم سال صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری، «افتخار به گذشته؛ امید به آینده» را شعار محوری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد و افزود: از همه فرصت‌ها به‌ویژه مناسبت‌های انقلابی، هفته دولت، هفته دفاع مقدس، دهه ولایت، ماه‌های محرم و صفر، هفته وحدت و ایام فاطمیه در راستای بزرگداشت چله انقلاب بهره‌برداری خواهد شد.

وی برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و متعاقب آن همدلی، همفکری و همراهی نیروهای انقلابی را مهم خواند و تصریح کرد: برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مختص به دهه فجر نیست و این فعالیت‌ها در طول سال‌جاری انجام خواهد شد تا با تراکم  برنامه‌های گسترده در روزهای محدود دهه فجر مواجه نشویم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از محققان، نویسندگان و فرهیختگان خواست تا در خصوص دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی  ظهور و بروز بیشتری داشته باشند و ادامه داد: بیانات معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری پیرامون انواع  فساد گردآوری و منتشر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با تاکید بر اینکه ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسجدمحور باشد، عنوان کرد: مساجد عامل اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی بوده و نقش اساسی در روشنگری جامعه و تنویر افکار عمومی ایفا می‌کنند.

وی خواستار اجرای برنامه‌های مسجدمحور در قالب عدد چهل شد و خاطرنشان کرد: امروز نیز می‌توان از مساجد  و اماکن مقدسه برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کرد؛  لذا پیشنهاد می‌شود در آستانۀ ماه محرم همایش تبیینی ویژه روحانیون، خطبا و مبلغین در مرکز استان برگزار گردد تا از ظرفیت گویندگان در ماه‌های محرم و صفر بهره لازم و کافی برای بیان دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی برده شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری همایش «بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی» از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: این همایش با سخنرانی دکتر «عبدالصمد خرم‌آبادی» معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، ساعت ۱۷:۳۰ روز چهارشنبه سوم مردادماه سال‌جاری همزمان با ولادت امام رضا(ع) در سالن اجتماعات کارگاه هنر سروش شهر رشت برگزار خواهد شد.