جدیدترین ماهنامه حلقه‎وصل با بررسی اشکال نفوذ در گذشته و شکل امروزی نفوذ منتشر شد.

به گزارش سراج ۸:حلقه‎وصل در این شماره با آثار و گفتار از محمدحسین رجبی‎دوانی، بیژن نوباوه، اسماعیل حاجی‎دلیگانی، حجج‎اسلام تقوی و پژمانفر، بهرام قاسمی، جواد موگویی و… به بازخوانی حوادث هفتم تیر و هشتم شهریور سال ۶۰ پرداخته و به این سوال پاسخ داده است که در این چهل ساله انقلاب اسلامی نفوذ با ما چه کرده است؟

چمدان‎های نفوذی

«چمدان‎های نفوذی» عنوان یادداشت صادق یزدانی در شماره ۶۰ ماهنامه حلقه‎وصل است. یزدانی در این یادداشت به این سوال پاسخ داده است که نفوذ با ما چه کرد؟ او در یادداشت خود می‎نویسد: انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدا با نفوذ دست‌به‌گریبان بود و حافظه تاریخی ما به خوبی اتفاقات دهه شصت را به خاطر دارد. نفوذهایی که یا از طریق چمدان‎های دلار منجر به خریده شدن برخی از افراد و جریان‎ها شدند یا اگر دلار پاسخگو نبود از طریق چمدان‎های بمب منجر به کشته شدن نیروهای انقلاب شد. یزدانی در ادامه تبیین می‎کند که «پس از جنگ، دشمنان متوجه شدند کشتن افراد اثرگذار، چندان تاثیری بر روند انقلاب اسلامی ندارد و کشتن ایمان‌هاست که مسیر را برای نفوذی‎ها هموار می‎کند.» نگاه به سروشکل امروزی نفوذ بخش پایانی یادداشت صادق یزدانی است.

کربلای تاریخساز انقلاب اسلامی ایران

یادداشت حسین قیامت درباره شهید بهشتی که همه ویژگی‎ها در برابر مظلومیتش ناچیز بود، شروع پرونده ویژه حلقه‎وصل درباره «نفوذ» است. قیامت در این یادداشت که با عنوان «مبارز پیروز» نوشته شده به بررسی چرایی مورد هدف قرار گرفتن شهید بهشتی توسط شبکه نفوذ پرداخته است و از این نوشته که چرا شهید بهشتی مظلوم بودند؟ «کربلای تاریخ‎ساز انقلاب اسلامی ایران» عنوان یادداشت جواد شفیعیان است. شفیعیان در این یادداشت مروری تحلیلی داشته بر بیانات رهبری در خصوص حادثه هفتم تیر. در ادامه حلقه‎وصل در گفت‎وگو با حجت‎الاسلام سیدرضا تقوی چرایی و چگونگی ترورهای بعد از انقلاب را بررسی کرده است.  حجت‎الاسلام تقوی معتقد است: «ناامیدی از نفوذ، دشمن را به تئوری ترور رساند». حجت‎الاسلام پژمانفر نیز در گفت‎وگو با حلقه‎وصل از چرایی تبلیغات منفی علیه شهید بهشتی گفته است.

اگر شهید بهشتی بود، وضعیت بهتری داشتیم

بیژن نوباوه در یادداشت خود به این سوال پاسخ داده است که چرا با شهادت شهید بهشتی انقلاب ما قوی‏تر شد؟ حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ضمن پرداختن به ابعاد حادثه هفتم تیر از چرایی انتخاب اعضای حزب جمهوری اسلامی برای ترور سخن گفته است. همچنین در این شماره جاوید محسنی تفاوت مذاکره به سبک آیت‎الله بهشتی تا مذاکره به سبک حسن روحانی را واکاوی کرده است. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه نیز خاطرات جالب و آموزنده‎ای را از رفتار و سلوک شهید بهشتی بیان کرده است. در این شماره محمدحسین رجبی‌دوانی از خسارتی می‌گوید که با شهادت شهید بهشتی به انقلاب وارد شد. همچنین در شماره ۶۰ ماهنامه حلقه‎وصل سردار احمدرضا رادان، حسینعلی حاجی دلیگانی و جواد موگویی سازنده مستند «پرونده ناتمام» پیچیدگی‎های نفوذ در حادثه هفتم تیر و ساختمان نخست وزیری و ابعاد امروزی نفوذ را بررسی کردند. حلقه‎وصل در پرونده «راهنما»ی خود نیز  کتاب‎های مهمی را برای علاقه‎مندان به این حوزه معرفی کرده است.

 نشریه حلقه‌وصل به مدیرمسئولی و سردبیری صادق یزدانی منتشر می‌شود. برای دریافت این نشریه می‌توانید با شماره تلفن ۵-۰۲۱۷۷۶۵۵۱۳۴ تماس بگیرید.