به گزارش سراج هشت به نقل از خبرنگار کانون جوانان رضوی مراسم میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در مرقد مطهر خواهر امام رشت برگزار شد.

این مراسم با عنوان همایش تکریم و بزرگداشت امام زادگان و بقاع متبرکه شهرستان رشت همزمان با سراسر کشور و متقارن با شام میلاد حضرت معصومه(س) برگزار شد.

برنامه ذکر شده حدود ساعت ۲۱:۴۵ روز یکشنبه ۲۴ تیر با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز شد.
در ابتدای برنامه جناب حجت الاسلام کریمی ( ریاست محترم اوقاف شهرستان رشت) با سلام و خیر مقدم خدمت مهمانان به شعار دهه کرامت امسال که « خدمت کریمانه به رسم اهل بیت عصمت و طهارت » است اشاره نمود و در ادامه به جایگاه ویژه خانم فاطمه اخری سلام الله علیها اشاره کردند و خواستار توجه ویژه مسولین به این بقعه متبرکه شدند.
در پایان فرمایشات شان حدیثی از پیامبر اکرم ص نقل کرده و اهمیت دوستی و دوستان را بیان نمودند.
سپس سخنران محترم مراسم، حجت الاسلام و المسلمین سرلک، سخنان خود را با موضوع شناخت جایگاه انسان و نعمات در خدمت او در دنیا آغاز نمودند.
وی در سخنرانی خود به مشکل جوامع انسانی امروز یعنی فراموش کردن خداوند در زندگی و مشغول شدن به اهداف پست دنیایی اشاره نموده و راه حل این مشکل را توجه و توسل به واصلان درگاه حق به خصوص ائمه معصومین و امام زادگان بزرگوار برشمردند.
ایشان صحبت خود را با بیان فلسفه حجاب پایان دادند.
پس از سخنرانی ، مداح گرامی حاج آقای نعیمی به مدح گویی این بانو عزیز پرداختند.

مراسم با حضور خادمان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و اهتزار پرچم بارگاه بی بی معصومه سلام الله علیها و تبرک جستن مردم و عاشقان آن بانوی گرامی به پایان رسید.