فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی منتشر شد

فراخوان سومین کنگره مجازی شعر با محوریت وحدت اسلامی از سوی دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر ویژه قالب شعری کلاسیک منتشر شد.

به گزارش سراج هشت، یوسف رحیمی مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر به حلقه وصل گفت: فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی منتشر شد.

وی بیان داشت: این کنگره در قالب شعر کلاسیک با هدف گسترش اندیشۀ قرآنی وحدت اسلامی با بهره‌گیری از ابزار کارآمد هنر و ادبیات، جامۀ عمل پوشاندن به منویات امام امت و رهبر معظم انقلاب و علمای اعلام در عرصۀ وحدت اسلامی، زمینه‌سازی برای رشد و تعامل شاعران جوان جهان اسلام و تولید آثار فاخر در مقولۀ برادری دینی وجذب استعدادهای پنهان در عرصۀ ادبیات دینی برگزار می گردد.

رحیمی ادامه داد: موضوعات و محورهای این کنگره نیز شامل وحدت اسلامی و قرآن کریم، وحدت اسلامی و اندیشه‌های والای امام راحل و رهبر معظم انقلاب، وحدت اسلامی و سخنان بزرگان و اندیشمندان درباره آن، وحدت اسلامی و اندیشه‌های کلامی، فلسفی، عرفانی و فقهی مرتبط با آن، وحدت اسلامی و اندیشۀ تقریب مذاهب اسلامی و بنیانگذاران آن، وحدت اسلامی و مبارزه با اندیشه‌های تکفیری و تفرقه‌افکن، وحدت اسلامی و وظایف مسلمانان در عرصۀ برادری دینی، وحدت اسلامی و پرهیز از سبّ و اهانت به مقدسات دیگر مذاهب، وحدت اسلامی و پیامدهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تفرقه وحادثه غدیر، وسیلۀ وحدت امت اسلامی می شود.

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر افزود: تنها اشعار کلاسیک به داوری راه پیدا خواهند کرد و اشعار در قالب‌های آزاد داوری نخواهند شد. تلمیحات قرآنی و روایی و بهره‌گیری از اندیشه‌های عالمان دینی که مرتبط با موضوع وحدت اسلامی باشد دارای امتیاز ویژه خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: مهلت ارسال آثار تا پایان پنج‌شنبه ۸ شهریور سالجاری (مصادف با عید غدیر خم) خواهد بود.