دشمن برای ایجاد آشوب در کشور از مطالبات مردم سوءاستفاده می‌کند

رئیس موسسه چمران با تأکید بر هوشیاری مردم برای مقابله با فتنه‌های دشمن گفت: دشمن برای ایجاد آشوب در کشور نقشه‌های متفاوتی را طرح‌ریزی و از مطالبات مردم سوءاستفاده می‌کند.

به گزاش خبرگزاری فارس از لنگرود، مهدی چمران عصر امروز در دومین سالگرد شهید مدافع حرم جاویدالاثر محمدرضا یعقوبی در گلزار شهدا لنگرود اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آنان است تا ما هدف و آرمان اصلی انقلاب را فراموش نکنیم.

وی با بیان اینکه یادواره شهدا راه شهدا را باز نگه می‌دارد گفت: تا زمانی که رسم امام حسین (ع) و شهدا باز باشد دشمن نیز در اهداف خود کاری از پیش نمی‌برد.

رئیس موسسه چمران با بیان اینکه شهید یعقوبی برای دفاع از کشور تمام جان خود را داد و حتی تکه‌ای از بدنش به میهن بازنگشت تصریح کرد: شهدای مدافع حرم فرسنگ‌ها دورتر از مرز ایران از فرهنگ، ناموس و مکتب انقلاب دفاع کردند تا دست دشمن و متجاوزان به روی کشور باز نشود.

چمران با بیان اینکه دشمن با مکتب و انقلاب اسلامی مشکل دارد و بقیه موارد بهانه است گفت: اگر شیعه نبود از اسلام و اسلامیت فقط یک نام باقی می‌ماند و هیچ‌کس اثرش را در جهان مشاهده نمی‌کرد.

وی بیان کرد: شیعه همیشه به آینده امید داشته و دارد و مطمئن هستیم که روزی حضرت ولی‌عصر ظهور می‌کند و عدل و داد واقعی را در جهان می‌گستراند.

عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به رخدادهای اخیر در کشور خاطرنشان کرد: همه میدانیم که فساد و مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و همه باید با کمک یکدیگر برای از بین بردن آن تلاش کنیم ولی برخی در اتفاقات اخیر در کشور سعی می‌کنند مردم را از اصل انقلاب مأیوس و علیه آن آشوب راه بیندازند.

چمران با اشاره به صحبت‌های غرب برای جلوگیری از فروش نفت ایران افزود: ایران این تجربه را دارد که اگر توانستند جلوی فروش نفت ایران را بگیرند اقدام بازدارنده انجام دهد ولی کلید تنگه هرمز در دستان ایران است و اجازه نمی‌دهیم کسی جلوی فروش نفت ایران را بگیرد.

وی با اشاره به نقشه‌های متفاوت دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمن در طول چهل سال گذشته و عمر انقلاب نقشه‌های متفاوتی نظیر ترور شخصیت‌ها، ایجاد جنگ، تحریم‌های اقتصادی، اختلاف‌افکنی بین قومیت‌ها را علیه ایران طرح‌ریزی کرده است ولی مردم ایران هیچ‌گاه از آرمان‌های انقلاب کوتاه نیامدند.

رئیس موسسه چمران با بیان اینکه ایدئولوژی انقلاب در جهان فراگیر شده است خاطرنشان کرد: داعش حاصل تفکر آمریکا و با پشتیبانی مالی عربستان سعودی ایجاد شد تا دین را علیه دین بیندازند تا بتوانند نقشه‌های شوم خود را اجرایی کنند.

چمران افزود: داعش تا ۲۰ کیلومتری مرز ایران نیز آمده بودند ولی رزمندگان و مدافعان حرم علاوه بر جلوگیری از نفوذ داعش به خاک ایران، آنان را نابود کردند.

وی با اشاره به نزدیکی نابودی اسرائیل تا ۲۵ سال آینده بیان کرد: آرزوی رژیم صهیونیستی نیل تا فرات بود و برای تحقق آن خونریزی‌های زیادی کردند ولی امروز خطر نابودی خود را بیش‌ازپیش احساس می‌کنند و نیروهای حزب‌الله پشت مرزهای رژیم صهیونیستی خمیه زده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: برای استقلال کشور باید با تعدی‌کنندگان به کشور در مرزهای آنان بجنگیم کاری که مدافعان حرم به‌خوبی انجام دادند و امروز نتیجه‌اش را مشاهده و احساس می‌کنیم.

چمران با تأکید بر هوشیاری مردم برای مقابله با فتنه‌های دشمن گفت: دشمن برای ایجاد آشوب در کشور نقشه‌های متفاوتی را طرح‌ریزی و از مطالبات مردم سوءاستفاده می‌کند و باید همه باهم مقابل دشمن صف‌آرایی کنیم و تفرقه بپرهیزیم.

وی با بیان اینکه مسئولین برای رضای خدا برای مردم کار کنند افزود: باید برای دفع آشوب و فتنه‌های دشمن برنامه داشته باشیم و به‌موقع وارد عمل شویم.

رئیس موسسه چمران با اشاره به مبحث قرارداد مبارزه با پول‌شویی و طرح آن در مجلس ایران بیان کرد: نمایندگان مجلس مراقب باشند که خودکنترلی باب نشود و درباره FATF نیز باید مراقب بود تا فریب چند جمله آراسته و زیبا را نخوریم.

چمران با بیان اینکه ایران خود فدایی تروریسم است و ۱۷ هزار شهید ترور در کشور داریم تصریح کرد: هرگاه به داخل و توانایی مهندسان داخلی نگاه کردیم موفق شدیم و هرگاه نگاه خود را به خارج دوختیم ضرر کردیم.

وی افزود: برجام نمونه بارز نگاه به خارج است که ضرر کردیم و ایران هنوز هم بر سر وعده‌های خود است ولی آمریکا با قلدری زیر برجام زده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران با تأکید بر تکیه به تولید داخلی خاطرنشان کرد: در انرژی هسته‌ای ایران برای موارد پزشکی نیاز به اورانیوم غنی‌سازی شده داشت ولی غرب از دادن آن پرهیز کرد ولی جوانان کشور برای تحقق آن دست‌به‌کار شدند که درنهایت غنی‌سازی را به ۲۰ درصد رساندند.

به گزارش فارس، شهید محمدرضا یعقوبی در نیمه‌شب ۱۹ رمضان سال ۱۳۹۵ در سوریه و در دفاع از حرمین در عملیات مستشاری به شهادت رسید و لباس وی به‌صورت نمادین در گلزار شهدا لنگرود تدفین شد.