داستان مصور آقا مهدی در آستانه اشرفیه رونمایی شد

داستان مصور (موشن کمیک) ‘ آقا مهدی’ با موضوع زندگی سردار شهید مهدی خوش سیرت همزمان با برگزاری یادواره این شهید افتخارآفرین در آستانه اشرفیه رونمایی شد.

به گزارش سراج هشت به نقل از نویدشاهدگیلان؛ مدیر هنری و ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: موشن کمیک آقا مهدی با موضوع زندگی سردار خوش سیرت در شش دقیقه توسط یک گروه هنری تولید شده است.

به گزارش ایثار گیلان،اسماعیل محمدپور با اشاره به ظرفیت های هنری موجود در حوزه دفاع مقدس تصریح کرد: این سبک از پویانمایی برای نخستین بار در گیلان و در راستای تکریم مقام شهید عارف سردار خوش سیرت تولید و در مراسم گرامیداشت سالروز این شهید والامقام رونمایی شد.
وی خاطرنشان کرد: کارگردانی و تصویرگری این اثر را میلاد پسندیده و متحرک سازی و جلوه های ویژه آن را حسن صمدی از هنرمندان استان برعهده داشته اند.
مهدی خوش سیرت در سال ۱۳۳۹ در شهرستان آستانه اشرفیه دیده به جهان گشود، در دوره سربازی عضو بسیج شد. در زمان حضورش در جبهه ها همیشه تلاش داشت در عملیات ها شرکت کند. او در عملیات های طریق القدس، فتح المبین ، بیت المقدس ، فتح خرمشهر، رمضان، مسلم ابن عقیل ، محرم ، والفجر۴، والفجر۶، هور العظیم ، قدس ، بدر ، والفجر۸ ، کربلای۲ ، کربلای۵ و نصر۴ حضور داشت و در نهایت، در عملیات نصر ۴ فتح ماووت عراق در سال ۶۶ شهد شیرین شهادت نوشید و جاودانه شد.
یادواره شهید مهدی خوش سیرت عصر روز ( چهارشنبه ) ۶ تیرماه در آستانه اشرفیه برگزار شد.