فراخوان دومین جشنـواره ملی فیلم ایثـار

دومیـن جشنـواره ملی فیلم ایثـار بـا شعـار« ترویج فرهنگ ایثار، افـزایش امنیت وآرامش» توسط اداره کل امور هنری معاونت فرهنگ و آموزشی بنیاد شهید برگزارمی شود.

به گزارش نوید شاهد، جشنواره ملی فیلم ایثار با هدف تشویق و ترغیب فیلم سازان به تولید آثار با موضوع «ایثار و شهادت» و « ایثار اجتماعی»؛ تحکیم ارتباطات و مبادلات فرهنگی با موضوع « ایثار و شهادت» در سطح کشور و همچنین ترغیب و تشویق جوانــان هنرمنـد جامعه اسلامی بـه « ترویج فرهنگ ایثار» با بهره گیری از ابزارهای هنری، تیرماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

محورهای جشنواره« ایثار و شهادت»، «ایثار اجتماعی»، «ایثار و بصیرت»، «ایثار و سبک زندگی اسلامی- ایرانی با محوریت زندگی شهداء، جانبازان و آزادگان»، «ایثار و اقتصاد مقاومتی»، «ایثار و جنگ نرم»، «ایثار و آسیب های اجتماعی»، «ایثار و شهدای مدافع حرم»، «ایثار و کارآفرین»، «ایثار، بیداری اسلامی و مقابله با اسلام هراسی»، «ایثار و زنان جانباز»، «ایثار و همسرجانبازان»، «ایثار و امید به آینده»، «ایثارگران و فضای مجازی»، «ایثارگران، مشارکت های اجتماعی و اقدامات خیرخواهانه» و «ایثار و انقلاب اسلامی» می باشد.

این جشنواره در ۷ بخش «مستند» (حداکثر زمان آثار ارسالی ۴۰ دقیقه) ، «فیلم کوتاه» (حداکثر زمان آثار ارسالی ۴۰ دقیقه است«پویانمایی (انیمیشن)» ((حداکثر زمان آثار ارسالی ۱۵ دقیقه)، «نماهنگ (کلیپ)» (حداکثر زمان آثار ارسالی ۵ دقیقه)، «فیلم های مردمی» (حداکثر زمان آثار ارسالی ۵ دقیقه) ، «ایده (حداکثر در یک برگ A4 (دوخط و هر خط ۱۵ کلمه))، طرح (حداکثر در سه برگ A4 (دوخط و هر خط ۱۵ کلمه)) و فیلم نامه های کوتاه (حداکثر در ده برگ A4 (دوخط و هر خط ۱۵ کلمه))» و «بخش ویژه» با محور فیلم های ۱۲۰ ثانیه ای برگزار می شود.

آخرین زمان برای ثبت نام در دومین جشنواره فیلم ایثار ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ اعلام شده است. علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره حداکثر تا۳۰ فروردین ۱۳۹۷ فرصت دارند که آثار خود را به نشانی تهران، خیابان آیت الله طالقانی، خیابان ملک الشعرای بهار، پلاک ۵، ساختمان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید، طبقه دوم، اداره کل امور هنری و گروه تلویزیونی شاهد ارسال کنند.

گفتنی است این جشنواره با همکاری اداره کل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید، شبکه مستند و گروه تلویزیونی شاهد برگزار می شود. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۰۷۳۴۷۱۲۴ تماس حاصل کرده و یا به پایگاه اینترنتی isaarfilmfestival.com مراجعه کنند.