«این بانگ آزادی»؛ آخرین اثر سبزواری در آستانه انتشار/ ۲۰۰ سرود برای انقلاب و دفاع مقدس

رئیس بسیج هنرمندان از انتشار آخرین اثر زنده‌یاد حمید سبزواری شامل سرود و سروده‌های او در موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا پایان تیرماه امسال خبر داد.

امیر نصیربیگی، رئیس بسیج هنرمندان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با بیان اینکه مجموعه کامل سروده‌های زنده‌یاد حمید سبزواری به زودی منتشر می‌شود، گفت: به دلیل تغییر مدیریتی که در ماه‌های اخیر رخ داد، چاپ این مجموعه به تأخیر افتاده است. خوشبختانه تمام مراحل کار انجام شده و قرار است تا پایان تیرماه روانه بازار کتاب شود.

وی به ویژگی‌های این اثر اشاره کرد و افزود: تلاش شده تا تمام آثار زنده‌یاد سبزواری در این کتاب جمع‌ و ارائه شود. همچنین گردآورندگان ضمن جمع‌آوری بخش قابل توجهی از سرودهای زنده‌یاد سبزواری از آرشیو صدا و سیما تلاش کرده‌اند تا بخش اعظم سرودهای در دسترس او را نیز در این کتاب تدوین کنند. علاوه بر این، دیگر اشعار این شاعر نیز با چاپ‌های گذشته تطبیق داده شده و گاه مورد ویرایش نیز قرار گرفته است.

رئیس بسیج هنرمندان با بیان اینکه آخرین اثر زنده‌یاد سبزواری در چهار جلد به چاپ خواهد رسید، اضافه کرد: این اثر با عنوان «این بانگ آزادی» منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

«این بانگ آزادی» شامل تمامی سرود و سروده‌های زنده‌یاد حمید سبزواری، از شاعران نامدار انقلاب اسلامی است که به کوشش رضا اسماعیلی، مصطفی محدثی خراسانی و حسین اسرافیلی گردآوری شده است. قرار بود این اثر تا اولین سالگرد درگذشت پدر شعر انقلاب به چاپ برسد، اما به دلایل مختلف چاپ آن تاکنون به تعویق افتاده است. به گفته اسماعیلی؛ بخشی از این کتاب با عنوان «تازه‌ها» شامل سروده‌های منتشر نشده این شاعر است که برای نخستین‌بار در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.